UFC Vegas 24: Druga porażka z rzędu Bartosza Fabińskiego

Sporty walki
Bartosz Fabiński nie będzie dobrze wspominał gali UFC Vegas 24.

Bartosz Fabiński (15-5, 8 KO) przegrał z Geraldem Meerschaertem (32-14, 6 KO, 24 SUB) podczas gali UFC Vegas 24. Amerykanin pokonał Polaka przez duszenie gilotynowe w pierwszej rundzie. Tym samym "The Butcher" poniósł swoją drugą porażkę w największej organizacji MMA na świecie.

Na początku pojedynku Fabiński próbował narzucić swój styl walki. Zawodnik z Warszawy doprowadził do klinczu przy siatce. Amerykaninowi udało się obrócić reprezentanta Polski. W końcu Fabiński postanowił przenieść walkę do parteru. Podczas próby obalenia Meerschaert chwycił duszenie gilotynowe. "The Butcher" walczył o wyswobodzenie się z uchwytu, lecz duszenie było ciasno zapięte. Fabiński nie odklepał. Sędzia zdecydował się przerwać pojedynek, gdy zauważył, że Polak stracił przytomność. Całe starcie trwało równo dwie minuty.

Dla zawodnika z Wisconsin było to 24 zwycięstwo przez poddanie w zawodowej karierze. Pod tym względem 33-latek jest jednym z najlepszych zawodników w UFC. Ponadto wygrana z Fabińskim jest drugim triumfem Meerschaerta w walce z Polakiem. W lipcu 2018 roku Amerykanin pokonał przez duszenie zza pleców Oskara Piechotę.

Natomiast Fabiński poniósł swoją trzecią porażkę w UFC. Za każdym razem "The Butcher" przegrywał przez poddanie. Po raz pierwszy w swojej karierze warszawianin ma na koncie serię dwóch porażek z rzędu. Przed walką z Meerschaertem Polak mierzył się z Andre Munizem we wrześniu zeszłego roku. Wówczas Brazylijczyk wygrał przez poddanie balachą w pierwszej rundzie.