Hokejowy Turniej Trójmorza: Polska zdeklasowała Litwę

Zimowe
Hokejowy Turniej Trójmorza: Polska zdeklasowała Litwę
fot. PAP
Hokejowa reprezentacja Polski pokonała Litwę 8:1 w drugim meczu Turnieju o Puchar Trójmorza.

Hokejowa reprezentacja Polski pokonała Litwę 8:1 (0:0, 6:0, 2:1) w swoim drugim meczu rozgrywanego w Katowicach Turnieju o Puchar Trójmorza.

Biało-czerwoni na inaugurację zawodów wygrali w niedzielę z Estonią 6:1 (2:0, 1:1, 3:0), a w środę zakończą rywalizację spotkaniem z reprezentacją Łotwy.

 

Prowadzeni przez słowackiego trenera Roberta Kalabera Polacy przygotowują się do sierpniowych finałowych kwalifikacji olimpijskich w Bratysławie.

 

W maju kadra Polski pojedzie do Słowenii na pięć meczów - z gospodarzami, Francją, Austrią, Rumunią i Koreą Południową. Na lipiec i sierpień zaplanowano zgrupowania.

 

ZOBACZ TAKŻE: NHL: Vegas Golden Knights dogonili lidera ligi. Washington Capitals nie wykorzystali szansy 

 

Na przełomie kwietnia i maja w katowickim Spodku miały się odbyć MŚ Dywizji 1B z udziałem Serbii, Litwy, Estonii, Japonii, Ukrainy i Polski. Impreza została odwołana (drugi rok z rzędu) przez międzynarodową federację (IIHF) z powodu pandemii.

 

Finałową rundę kwalifikacji olimpijskich zaplanowano na 26-29 sierpnia. O prawo startu w igrzyskach w Pekinie w 2022 roku Polska ma rywalizować w Bratysławie z gospodarzami, Austrią i Białorusią. Awans uzyska zwycięzca.

 

Wtorek będzie dniem przerwy w turnieju, w środę Estonia zagra z Litwą, a Polska z Łotwą.

 

Polska - Litwa 8:1 (0:0, 6:0, 2:1)

 

Bramki: Paweł Zygmunt (22), Paweł Zygmunt (25), Martin Przygodzki (25), Kamil Wałęga (26), Grzegorz Pasiut (33), Olaf Bizacki (39), Grzegorz Pasiut (44), Grzegorz Pasiut (55), Aivars Bendżius (60)

 

Kary: Polska – 8 minut; Litwa - 18 minut.

PN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze