Kim są mistrzowie Polski siatkarzy? Sylwetki zawodników i sztabu Jastrzębskiego Węgla

Siatkówka
Kim są mistrzowie Polski siatkarzy? Sylwetki zawodników i sztabu Jastrzębskiego Węgla
fot. Cyfrasport

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w wielkim stylu pokonali faworyta Grupa Azoty ZAKSĘ Kędzirzyn-Koźle i wywalczyli upragnione trofeum. Po 17 latach drużyna z Górnego Śląska została mistrzem Polski. Sprawdźcie, kim są złoci medaliści PlusLigi!

Jurij Gladyr - środkowy

 

fot. Cyfrasport

 

Mierzący 202 cm kapitan zespołu urodził się w Połtawie na Ukrainie 8 lipca 1984 roku. Większość swojej kariery związał z polską ligą. W 2008 roku zadebiutował w barwach AZS Politechniki Warszawskiej, skąd przeszedł do ZAKSY. W klubie z Opolszczyzny spędził łącznie siedem lat, zdobywając z nim: złoty, dwa srebrne i brązowy medal mistrzostw Polski, dwa razy Puchar Polski oraz srebro Pucharu CEV. Później jeszcze przez rok występował w PlusLidze, tym razem broniąc barw PGE Skry Bełchatów. W tym czasie wzbogacił swoją kolekcję o srebro mistrzostw Polski.

 

Kolejne dwa sezony spędził poza Polską. Najpierw przez rok występował w tureckim Fenerbahce Stambuł (Superpuchar Turcji), a później we włoskim Emma Villas Siena. Do Jastrzębia-Zdroju trafił w sezonie 2020/21 i przedłużył kontrakt na kolejny.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie