Ed Woodward opuszcza Manchester United!

Piłka nożna
Ed Woodward opuszcza Manchester United!
fot. PAP
Ed Woodward opuszcza Manchester United!

Zwrot w sprawie Superligi przynosi kolejne ofiary! Angielskie media informują, że Ed Woodward zrezygnował z funkcji wiceprezesa wykonawczego Manchesteru United.

To, co dzieje się we wtorkowy wieczór, można opisać jako wielkie szaleństwo. Chyba nikt nie przypuszczał, że kilkadziesiąt godzin po ogłoszeniu Superligi wydarzą się takie rzeczy. Najpierw na ulicę wyszli fani Chelsea, którzy przed spotkaniem z Brighton zaczęli wyrażać swoje niezadowolenie związane z wejściem klubu w nowy projekt. Po chwili do negocjacji z nimi ruszył dyrektor Petr Cech. Kilkanaście minut później pojawiła się informacja o tym, że "The Blues" szykują dokumenty w sprawie opuszczenia Superligi.

Zobacz także: Superliga: Atletico i FC Barcelona wycofają się z projektu?

 

To wywołało efekt domina. Podobne doniesienia pojawiły się w sprawie Manchesteru City, Atletico oraz Barcelony. Nikt się chyba jednak nie spodziewał, że ta sprawa pociągnie kolejne "ofiary" w tak szybkim tempie. Otóż 20 kwietnia z posady wiceprezesa wykonawczego miał zrezygnować Ed Woodward.

 

Woodward był bardzo ceniony przez rodzinę Glazerów, którym zresztą pomógł w przejęciu klubu, dlatego jego wpływy w Manchesterze United nie mogły dziwić. Z drugiej strony fani wielokrotnie krytykowali jego osobę przede wszystkim za złe transfery oraz niewłaściwe podejście do negocjacji. 

 

Na Woodwarda spadła spora krytyka ze strony szefa UEFA Aleksandera Ceferina, który nazwał go "wężem". Wszystko było spowodowane dołączeniem Manchesteru United do Superligi. - W czwartek dzwonił do mnie i mówił, że jest zadowolony i popiera te reformy - wyznał. Chodziło oczywiście o rozmowy ws. reformy Ligi Mistrzów.

Zobacz także: Nie tylko Chelsea. Manchester City również chce się wycofać z Superligi

 

W związku z bardzo prawdopodobnym fiaskiem Superligi, Woodward zdecydował się na podjęcie stanowczej decyzji. Co ciekawe, 49-latek w poniedziałek przestał pełnić funkcję w Radzie Strategii Zawodowej Piłki Nożnej. Jeszcze we wtorek prowadził rozmowy z piłkarzami Manchesteru United na temat Superligi. Na Old Trafford pracował od 2005 roku.

Klub potwierdził to we wtorkowy wieczór.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie