Iga Świątek i Hubert Hurkacz postawili na treningi zamiast startu w turniejach

Tenis
Iga Świątek i Hubert Hurkacz postawili na treningi zamiast startu w turniejach
fot. PAP
Zarówno Iga Świątek, jak i Hubert Hurkacz zmienili swoje pierwotne plany startowe i wycofali się z odbywających się w drugiej połowie kwietnia turniejów.

Zarówno Iga Świątek, jak i Hubert Hurkacz zmienili swoje pierwotne plany startowe i wycofali się z odbywających się w drugiej połowie kwietnia turniejów - odpowiednio - WTA i ATP. Oboje tenisiści ostatecznie postawili na treningi przed kolejnymi startami na kortach ziemnych.

Świątek początkowo miała w tym tygodniu grać w Stuttgarcie. W Niemczech miała zacząć rywalizację na "mączce", ale ze swoim sztabem szkoleniowym zdecydowała, że na razie woli poświęcić więcej czasu na treningi. Już je rozpoczęła w Hiszpanii.

 

"Mączka, słońce i...brudne skarpetki" - napisała 16. rakieta świata na Twitterze, w opisie do zdjęć z kortu.

 

 

W związku ze zmianą planów startowych rywalizację na ziemnej nawierzchni w tym roku zainauguruje imprezą WTA w Madrycie, która rozpocznie się 29 kwietnia. Następnie czeka ją zaś występ w kolejnych zawodach rangi 1000 - od 10 maja czołowe tenisistki będą grać w Rzymie. Zmagania na "cegle" 19-letnia zawodniczka z Raszyna zakończy udziałem w wielkoszlemowym French Open, w którym będzie bronić tytułu. Po tygodniowym opóźnieniu, które wynika z restrykcji związanych z COVID-19, impreza na kortach im. Rolanda Garrosa ruszy 30 maja.

 

Zobacz także: Droga Huberta Hurkacza na szczyt oczyma Filipa Kańczuły

 

Hurkacz z kolei pierwotnie w przyszłym tygodniu miał wystąpić w Monachium. Zajmujący 16. miejsce w światowym rankingu gracz ma już za sobą pierwszy w tym roku start na kortach ziemnych - w ubiegłym tygodniu rywalizował w turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Wrocławianin odpadł tam już w drugiej rundzie, ale miało to miejsce zaledwie tydzień po zakończeniu innej imprezy tej rangi w Miami, w której sięgnął po tytuł. Po rywalizacji na twardej nawierzchni na Florydzie nie miał więc zbyt wiele czasu na treningi na "mączce" i teraz zamierza to nadrobić.

 

Przed występem we French Open 24-letni zawodnik wystąpi w dwóch turniejach ATP Masters 1000 - w Madrycie (2-9 maja) i Rzymie (9-16 maja).

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie