Słynny trener siatkarski trafił do szpitala po zakażeniu koronawirusem

Siatkówka
Słynny trener siatkarski trafił do szpitala po zakażeniu koronawirusem
fot. Cyfrasport

Selekcjoner reprezentacji Brazylii siatkarzy Renan Dal Zotto trafił do szpitala po zakażeniu koronawirusem. Jak poinformowała brazylijska federacja, stan trenera był na tyle poważny, że w poniedziałek zaintubowano go, aby utrzymać najwyższy poziom nasycenia tlenem.

60-letni szkoleniowiec w miniony piątek trafił do szpitala z lekkimi objawami zakażenia koronawirusem. Kilka dni wcześniej otrzymał pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. W poniedziałek został podłączony do respiratora. Jak poinformowała oficjalna strona brazylijskiej federacji (CBV), trener pozostanie w tym stanie od 48 do 72 godzin.

 

Zobacz także: Rywalizację o olimpijską dwunastkę czas zacząć! Czterech siatkarzy na zgrupowaniu reprezentacji Polski

 

Renan Dal Zotto selekcjonerem reprezentacji Brazylii został po igrzyskach olimpijskich w Rio. Prowadzona przez niego ekipa Canarinhos wywalczyła w 2019 roku Puchar Świata, a rok wcześniej sięgnęła po srebro mistrzostw świata. W finale rozegranym w Turynie Brazylijczycy ulegli 0:3 Polsce. W młodości był wybitnym siatkarzem, wywalczył z reprezentacją srebrny medal olimpijski (Los Angeles 1984) i wicemistrzostwo świata (1982).

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie