Z kim polscy siatkarze zagrają w ME? Znamy termin losowania grup

Siatkówka
Z kim polscy siatkarze zagrają w ME? Znamy termin losowania grup
fot. Cyfrasport
Polscy siatkarze czekają na rywali w fazie grupowej ME 2021.

Losowanie grup tegorocznych mistrzostw Europy siatkarek odbędzie się 20 maja w Belgradzie, a siatkarzy tydzień później w Helsinkach – poinformowała Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV). Współgospodarzem męskiego turnieju jest Polska. Występ w tegorocznej edycji mają również zapewniony polskie siatkarki.

W maju mają zakończyć się kwalifikacje do ME i wówczas znani będą wszyscy uczestnicy obu imprez. Każda z nich odbędzie się w czterech krajach, a udział w nich wezmą po 24 drużyny.

Zobacz także: Wojciech Bańbuła w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski siatkarzy

"Uroczystości w Belgradzie i Helsinkach będą się odbywać z bardzo ograniczoną liczbą obecnych na miejscu uczestników - ze względu na obowiązujące obecnie obostrzenia mające przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się nowej odmiany koronawirusa" – zaznaczono w komunikacie CEV. W losowaniu grup czempionatu kobiet ma wziąć udział m.in. gwiazda serskiej siatkówki Maja Ognjenovic.


 

ME kobiet zaplanowano w dniach 18 sierpnia – 4 września, a gospodarzami będą: Serbia, Bułgaria, Chorwacja i Rumunia. Męski turniej odbędzie się w terminie 1–19 września w Polsce, Czechach, Estonii i Finlandii. Rywalizacja zawita do trzech polskich miast – Krakowa, Gdańska i Katowic. To ostatnie gościć będzie uczestników zmagań w strefie medalowej.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie