Magiera: To był sezon Kamila Semeniuka

Siatkówka
Magiera: To był sezon Kamila Semeniuka
Fot. Cyfrasport
Kamil Semeniuk wygrał głosowanie zarówno wśród kibiców, jak i dziennikarzy Polsatu Sport komentujących siatkówkę

W ubiegłym tygodniu postanowiłem wykorzystać potęgę mediów społecznościowych i za ich pośrednictwem poprosiłem kibiców, sympatyków siatkówki, o wytypowanie MVP sezonu PlusLigi 2020/2021. Sam za pomocą tych mediów ogłosiłem nieco wcześniej, że dla mnie na ten tytuł zasłużył Jakub Popiwczak, libero Jastrzębskiego Węgla. Kibice stawiali przede wszystkim na Kamila Semeniuka. Nie tylko oni!

Uznałem, że trzeba koniecznie wyróżnić zawodnika, który wraz ze swoim zespołem wywalczył mistrzowski tytuł. A Popiwczak akurat w całym sezonie poniżej pewnego, bardzo wysokiego poziomu nigdy nie zszedł, a w półfinałach z Vervą i w finałach z ZAKS-ą zagrał "prawdziwy sztos".


Jak wybierali kibice? Różnie. Ich wybór można podzielić na kilka kategorii. Gdybyśmy wybierali tylko z mistrzowskiego zespołu to najczęściej pojawiały się nazwiska Popiwczaka, Jurija Gladyra i jednostkowo Lukasa Kampy. Gdybyśmy wybierali MVP tylko za półfinały i finały to tutaj bezapelacyjnie wygrywa Jakub Bucki. Co ciekawe spore grono fanów wyróżniło także siatkarza Vervy Warszawa Orlen Paliwa - Igora Grobelnego.


Najczęściej jednak, niezależnie od kategorii, pojawiało się nazwisko Kamila Semeniuka. Swoje głosy tradycyjnie dostali Łukasz Kaczmarek, Banjamin Toniutti i Aleksander Śliwka, ale Semeniuk i tak był dobrych kilka kroków przed nimi. I chyba rzeczywiście, gdyby oceniać cały sezon, to Kamil zrobił rzeczywiście najlepsze wrażenie. Do tego - podobnie jak i cała ZAKSA - kapitalnie spisywał się w Lidze Mistrzów.


No to jeszcze raz pytanie w takim razie: kto powinien otrzymać tytuł MVP sezonu? Semeniuk, czy Popiwczak? Czy może ktoś inny? Tutaj typy moich kolegów z redakcji Polsatu Sport, którzy w tym sezonie komentowali mecze PlusLigi:


Jerzy Mielewski - Kamil Semeniuk,
Tomasz Swędrowski - Kamil Semeniuk,
Marcin Lepa - Kamil Semeniuk,
Łukasz Kadziewicz - Jurij Gladyr,
Damian Dacewicz - Kamil Semeniuk,
Wojciech Drzyzga - Kamil Semeniuk,
Maciej Jarosz - Jurij Gladyr,
Daniel Pliński - Kamil Semeniuk,
Adrian Brzozowski - Kamil Semeniuk,
Adam Romański - Lukas Kampa,
Ireneusz Mazur - Kamil Semeniuk,
Robert Małolepszy - Kamil Semeniuk,
Przemysław Iwańczyk - Kamil Semeniuk,
Marek Magiera - Jakub Popiwczak.


Cały sezon PlusLigi, mimo obostrzeń, pandemii, szalejącej korony i innych niedogodności okazał się wyjątkowo udany. Emocji nie brakowało, spotkania dostarczały wielu emocji, poziom był absolutnie zadowalający. I na koniec jeszcze jedna dobra wiadomość. Nowy sezon zapowiada się na jeszcze lepszy! Oby z kibicami na trybunach!

 

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle już 1 maja stanie przed szansą wywalczenia Ligi Mistrzów. Rywalem polskich siatkarzy będzie Itas Trentino. Jak wyglądała droga wicemistrzów PlusLigi do tego spotkania? Zapraszamy na wyjątkowy materiał.

Marek Magiera, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie