Fortuna 1 Liga: Bramkowy remis w arcyważnym spotkaniu ŁKS Łódź - Radomiak Radom

Bramkowy remis w arcyważnym spotkaniu ŁKS Łódź - Radomiak Radom

W 27. serii gier ŁKS Łódź zremisował z Radomiakiem Radom 1:1. Zarówno gospodarze, jak i goście nie wykorzystali ogromnej szansy na fotel wicelidera Fortuna 1 Ligi. W związku z tym mają na ten moment 46 punktów w tabeli i pozostają tuż za miejscami premiowanymi bezpośrednim awansem do PKO BP Ekstraklasy.

Rywalizacja o promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej trwa w najlepsze. W najbardziej komfortowym położeniu z 49 punktami na koncie jest Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Na drugim miejscu w tabeli z dorobkiem 47 punktów, znajduje się Górnik Łęczna. Radomiak i ŁKS mają po 46 "oczek", a tuż za ich plecami jest GKS Tychy. 44 punkty zgromadziła szósta Arka Gdynia.

W środowy mecz lepiej weszli radomianie. Prezentowali lepszy futbol, z kolei ŁKS grał bez pomysłu. Po golu Michała Kaputa goście prowadzili 1:0 już w ósmej minucie. Później mieli jeszcze kilka groźnych kontrataków, ale z każdą minutą gospodarze prezentowali się coraz lepiej. W 38 minucie Ricardinho doprowadził do wyrównania. ŁKS miał jeszcze okazję na prowadzenie, gdy po rzucie rożnym dla gospodarzy piłka spadła pod nogi Macieja Dąbrowskiego, ale ten uderzył wprost w rywala, mając przed sobą niemal pustą bramkę! Emocjonująca pierwsza odsłona zakończyła się remisem 1:1.

Druga połowa meczu była znacznie słabsza od pierwszej. Radomiak delikatnie przeważał na murawie, natomiast ŁKS atakował chaotycznie. Było mało dobrego futbolu, a dominowała gra w środku pola i liczne faule. W dalszej części gra nieco się zaostrzyła, jednak żadna z ekip nie potrafiła trafić bramki na wagę zwycięstwa i drugiego miejsca w tabeli. Ostatecznie, spotkanie zakończyło się bramkowym remisem.

W najbliższy weekend ŁKS zmierzy się na wyjeździe z Chrobrym Głogów, natomiast Radomiak na własnym stadionie podejmie Stomil Olsztyn.