MMŚ w boksie: Będzie śledztwo w sprawie śmierci jordańskiego pięściarza

Sporty walki
MMŚ w boksie: Będzie śledztwo w sprawie śmierci jordańskiego pięściarza
fot. PAP
Do tragedii doszło podczas MMŚ w Kielcach

Kielecka prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 19-letniego jordańskiego pięściarza Rasheda Al Swaisata, który uczestniczył w młodzieżowych mistrzostw świata w boksie, zakończonych w piątek w Kielcach. Zawodnik zmarł w poniedziałek w szpitalu.

Bokser z Jordanii w kategorii do 81 kg zmierzył się 16 kwietnia się z Estończykiem Antonem Winogradowem. Pod koniec trzeciej rundy po ciosach rywala upadł na ring i stracił przytomność. Jeszcze w hali udzielono mu pomocy, po czym został przewieziony do szpitala.

 

Zawodnik przeszedł operację neurochirurgiczną i od tego czasu lekarze walczyli o jego życie. Mimo ich wysiłków Rashed Al Swaisat zmarł w poniedziałek wieczorem w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zaginęło trzech marokańskich pięściarzy. Chcieli pozostać w Europie?

 

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach powiedział, że "śledztwo prowadzone jest w sprawie i obejmuje wszelkie okoliczności związane z tym zdarzeniem".

 

- Pierwsze czynności wykonano już w dniu zdarzenia, dotychczas m.in. zabezpieczono dokumentację dotyczącą przebiegu zawodów oraz medyczną, monitoring z zawodów, przesłuchano świadków. Na środę zaplanowano przeprowadzenie sekcji zwłok - podkreślił Prokopowicz.

 

W młodzieżowych mistrzostwach świata w boksie, które w piątek zakończyły się w Kielcach, rywalizowało 414 zawodników z 51 krajów.

PAP, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze