Fortuna 1 Liga: Widzew Łódź zremisował z Miedzią Legnica

Fortuna 1 Liga: Widzew Łódź zremisował bezbramkowo z Miedzią Legnica

Widzew Łódź zremisował z Miedzią Legnica w meczu 28. kolejki Fortuna 1 Ligi. Obie ekipy miały swoje szanse, lecz ostatecznie kibice nie oglądali bramek.

Miedź Legnica w poprzedniej kolejce przerwała serię pięciu spotkań bez zwycięstwa. Wygrana 1:0 z Górnikiem Łęczna dała podopiecznym Jarosława Skrobacza upragnione przełamanie, jednak już trzy dni później trzeba było zagrać z Widzewem Łódź, który ciągle marzył o wywalczeniu miejsca w pierwszej szóstce. Strata do Arki Gdynia, a jednocześnie do ostatniej pozycji gwarantującej baraże o PKO BP Ekstraklasę, wynosiła siedem punktów. W piątek Widzew musiał więc wygrać, zwłaszcza że również ostatnio się przełamał.

Długimi fragmentami na boisku działo się niewiele. Piłkarze obu drużyn mieli problemy ze stworzeniem klarownych sytuacji w polu karnym rywali. Dowód? Trener Skrobacz bardzo szybko wymienił w drugiej połowie... całą linię ofensywną. Z kolei Marcin Broniszewski wprowadził na boisko m.in. Piotra Samca-Talara oraz Marcina Robaka. Mieszanka młodości z doświadczeniem miała zapewnić Widzewowi trzy punkty.

Trzeba przyznać, że po wejściu tych dwóch piłkarzy gra Widzewa się poprawiła. Robak nawet trafił w poprzeczkę. W końcówce oba zespoły trochę się ożywiły, jednak na zdobycie zwycięskiej bramki to nie wystarczyło. Piłkę meczową miał Juan Roman, który w doliczonym czasie gry uderzył nad bramką.

Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Widzew Łódź - Miedź Legnica 0:0

Widzew Łódź: Viaceslavs Kudriavcevs - Patryk Stępiński, Krystian Nowak, Daniel Tanżyna, Łukasz Kosakiewicz - Mateusz Michalski, Patryk Mucha, Bartłomiej Poczobut (90 Karol Czubak), Michael Ameyaw (69 Piotr Samiec-Talar) - Paweł Tomczyk (69 Marcin Robak), Marek Hanousek (86 Caique).

Miedź Legnica: Paweł Lenarcik - Paweł Zieliński, Marcin Biernat, Daniel Pinillos, Piotr Azikiewicz - Szymon Matuszek, Marcin Garuch (57 Krzysztof Drzazga), Damian Tront (90+1 Mehdi Lehaire) - Paweł Tupaj (67 Maciej Śliwa), Michał Bednarski (58 Kamil Zapolnik), Patryk Makuch (46 Juan Roman).

Żółte kartki: Hanousek, Robak - Garuch, Matuszek