EBL: Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski - Enea BC Zielona Góra. Relacja i wynik na żywo

Przed nami trzecia odsłona walki o mistrzostwo Polski. Po dwóch starciach Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski z Enea BC Zielona Góra w finale Energa Basket Lidze stan rywalizacji wynosi 1-1. Toczyć się będzie do czterech zwycięstw. Która z ekip we wtorek zrobi drugi krok w kierunku najcenniejszego tytułu w kraju? Relacja i wynik na żywo meczu Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski - Enea BC Zielona Góra na Polsatsport.pl.

Rywalizacja o złote medale EBL odbywa się w "bańce" w Arenie Ostrów. Drogę do mistrzostwa Polski lepiej rozpoczęli koszykarze z Zielonej Góry. Dzięki fenomenalnej drugiej połowie, w której zespół Żana Tabaka pokazał wielki charakter, zwyciężył 89:75.

Zielonogórzanie słyną z tego, że najlepiej prezentują się w trzeciej i czwartej kwarcie meczu, ale w czwartek gospodarze znaleźli sposób, by się im przeciwstawić. Podopieczni trenera Igora Milicića zdominowali rywalizację, grali twardo, nieustępliwie i z wielkim poświęceniem. Od początku "Stalowcy" mieli przewagę, a rywale nie mieli żadnego sposobu na odpowiedź. Łącznie ostrowianie trafili 17 "trójek", co jest ich rekordem w tym sezonie. W efekcie zwyciężyli 87:71 i doprowadzili do remisu 1-1 w serii.

Drugi mecz finałów pokazał, jak bardzo zależy obu stronom na zdobyciu mistrzostwa. Z kolei zielonogórzanie nie raz w tym sezonie pokazywali, że bardzo szybko potrafią wyciągać odpowiednie wnioski. W trzecim starciu czeka nas kolejne pasjonujące widowisko.

Relacja i wynik na żywo meczu Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski - Enea BC Zielona Góra od godziny 19.30 na Polsatsport.pl.