Nowy rozgrywający w MKS Ślepsk Malow Suwałki

Siatkówka
Nowy rozgrywający w MKS Ślepsk Malow Suwałki
fot. MKS Ślepsk Malow Suwałki
Łukasz Makowski znów zagra w MKS Ślepsk Malow Suwałki.

Nowym zawodnikiem MKS Ślepsk Malow Suwałki został Łukasz Makowski. 32-letni rozgrywający wraca do Suwałk po sześcioletniej przerwie i związał się z klubem roczną umową.

Makowski rozpoczął swoją przygodę z siatkówką w rodzinnej Rawie Mazowieckiej, gdzie występował w barwach MUKS Juvenia Rawa Mazowiecka w latach 1998–2005. To właśnie stamtąd trafił do MOS Wola Warszawa. Kolejnymi klubami, które reprezentował Makowski były: Avia Świdnik, Jadar Siedlce oraz AZS UAM Poznań, skąd przeniósł się do Suwałk.

 

Zobacz także: Joshua Tuaniga wypełni swój kontrakt ze Ślepskiem

 

W barwach pierwszoligowego Ślepska Suwałki rozegrał dwa sezony, które zaowocowały angażem w niemieckim TSV Unterchating. Dobra postawa w zespole zza naszej zachodniej granicy pozwoliła Makowskiemu przenieść się do PlusLigi, gdzie przez dwa lata reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn.

 

32-letni rozgrywający ma na swoim koncie m.in. brązowy medal mistrzostw Estonii, który zdobył z drużyną Saaremaa VK. Warto dodać, że sięgnął również z estońskim zespołem po srebrny medal ligi "Schenker" (liga bałtycka zrzeszająca drużyny z Litwy, Łotwy i Estonii). Jednym z ostatnim etapów w karierze Makowskiego, przed powrotem do Suwałk, był grecki Elpis Ampelokipon. To właśnie stamtąd powrócił do PlusLigi, gdzie w sezonie 2020/21 reprezentował barwy MKS Będzin.

RM, Polsat Sport, slepsksuwalki.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze