Polsat Boxing Night 10. Nikodem Jeżewski na karcie walk

Sporty walki
Polsat Boxing Night 10. Nikodem Jeżewski na karcie walk
Fot. PAP
Nikodem Jeżewski wraca na ring po porażce z Lawrence'em Okolie, której doznał w grudniu w Londynie. Polak ma tylko tę jeden przegrany pojedynek na koncie, poza tym 19 zwycięstw

Kolejny czołowy polski bokser kategorii junior ciężkiej dołączył do bohaterów gali Polsat Boxing Night 10. 14 maja w Warszawie o powrót na ścieżkę zwycięstw powalczy Nikodem Jeżewski, który w grudniu bił się z Lawrence’em Okolie o pas WBO International w wadze cruiser.

Walka Jeżewskiego z Okolie miała miejsce 12 grudnia 2020 i nie trwała zbyt długo. Pięściarz z Kościerzyny poległ już w drugiej rundzie przez TKO, trzeba jednak pamiętać o okolicznościach tego pojedynku. Jeżewski poleciał do Londynu dosłownie w ostatniej chwili w zastępstwie Krzysztofa Głowackiego, który tuż przed pojedynkiem miał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

 

Pierwotnie propozycję zastąpienia "Główki" dostał Michał Cieślak, który 5 grudnia walczył na gali Polsat Boxing Night 9. Cieślak wygrał wówczas z Taylorem Mabiką przez TKO w 6 rundzie i ostatecznie postanowił, że nie będzie leciał "na wariata" do Londynu, by stoczyć pojedynek z jednym z najlepszych obecnie pięściarzy w kategorii cruiser na świecie.

 

Jeżewski zaryzykował. Przegrał, dowiedział się jak wiele brakuje mu do takich pięściarzy jak Okolie, który w marcu tego roku wygrał przed czasem z Głowackim i jest już teraz posiadaczem pasa regularnego WBO kategorii cruiser. Jeżewski z ledwie jedną porażką w karierze wciąż jest jednak solidnym nazwiskiem w tej wadze. Ma na koncie 19 zwycięstw, w tym 9 przed czasem. Jeśli wygra kilka kolejnych walk z solidnymi rywalami, na pewno jeszcze o jakiś pas zawalczy. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Cieślak - Kaszinski, takiej walki nie było w Polsce od lat

 

Rywalem Jeżewskiego podczas gali Polsat Boxing Night 10 będzie Vladimír Řezníček. Pochodzący z Pragi 32-letni Czech ma na zawodowym koncie 10 zwycięstw (4KO), trzy porażki (1KO) oraz dwa remisy. Wydaje się idealnym rywalem na powrót po ciężkiej porażce poniesionej przed czasem. Tak jak Jeżewski nie boksował od grudnia. W swym ostatnim pojedynku Řezníček pokonał na punkty Iriego Svacinę w sześciorundowym pojedynku. Starcie podczas Polsat Boxing Night 10 zakontraktowano na 8 rund i będzie się toczyć oczywiście w kategorii junior ciężkiej.

 

Karta walk Polsat Boxing Night jest już niemal kompletna. 

 

W pojedynku wieczoru Michał Cieślak ((20-1, 14 KO) będzie się bił z Rosjaninem Jurijem Kaszinskim (20-1, 18 KO) 

Daniel Rutkowski (1-2) zmierzy się z niepokonanym Białorusinem Maksimem Hardzeiką (9-0, 4 KO)
Ewa Piątkowska (15-1, 4 KO) zawalczy z Kenijką Judy Waguthii (17-9-4, 5 KO)

W polsko polskim starciu Łukasz Stanioch (5-0, 1 KO) kontra Robert Talarek (24-13-3, 16 KO)

Przemysława Runowskiego (19-1, 5KO) sprawdzi mocno bijący Anglik Louis Greene (12-2 7KO)

W sumie podczas gali zobaczymy 7 zawodowych pojedynków oraz 2-3 w boksie olimpijskim. 

Robert Małolepszy, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze