Właściciel Perugii przyjechał do Werony po Nikolę Grbicia! Co z przyszłością trenera ZAKSY?

Siatkówka
Właściciel Perugii przyjechał do Werony po Nikolę Grbicia! Co z przyszłością trenera ZAKSY?
fot. CEV
Czy ZAKSA zdoła zatrzymać trenera Grbicia?

Co z przyszłością trenera Nikoli Grbicia? To pytanie już od jakiegoś czasu zadają sobie kibice Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Drużyna, która w znakomitym stylu wygrała Ligę Mistrzów, w przyszłym sezonie może się zupełnie rozpaść. – Wiemy, że szalony prezes Gino Sirci przyjechał do Werony i chciał zapakować Nikolę od razu do samochodu – powiedział w studiu Polsatu Sport Jerzy Mielewski.

Włoskie media spekulują, że trener Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Nikola Grbić może w przyszłym sezonie poprowadzić ekipę Sir Safety Perugia. Nad przyszłością szkoleniowca triumfatora Ligi Mistrzów 2021 dyskutowali w studiu Polsatu Sport siatkarscy eksperci.

 

– Co dalej z Nikolą Grbiciciem? Kontrakt został podpisany, ale wiemy też, że szalony prezes Gino Sirci przyjechał do Werony i chciał zapakować Nikolę od razu do samochodu – powiedział Jerzy Mielewski.

 

– Opuści najlepszy zespół Europy i przeniesie się do drużyny słabszej – zażartował Wojciech Drzyzga.

 

– Ten zespół już nie będzie istniał w takim kształcie – wtrącił Andrzej Wrona.

 

– W profesjonalnym sporcie niestety nie ma sentymentów. Ja jestem zwolennikiem tego, by podpisane kontrakty obowiązywały. Sebastian Świderski zrobił wszystko, jeszcze przed najważniejszymi wydarzeniami tego sezonu trener Grbić dostał propozycję, przyjął ją i przedłużył kontrakt o dwa sezony – zaznaczył Drzyzga.

 

Zobacz także: Nikola Grbić na dłużej w ZAKSIE

 

– Oczywiście mamy złe doświadczenia, np. z trenerem Ferdinando De Giorgim, który również podpisał bardzo dobry kontrakt z Jastrzębskim Węglem, ale został skuszony ofertą z Lube... Nie wiem, czy możemy czuć się bezpieczni jako kibice ZAKSY, ale też każdego innego polskiego klubu. Jak się mają czuć prezesi i ludzie odpowiedzialni za planowanie sezonu, z tak ważnymi postaciami jak Nikola Grbić? To się wszystko może rozpaść, bo w tej sytuacji możemy sobie zadać pytanie, czy zostaną Kamil Semeniuk i Aleksander Śliwka, którzy też podpisali kontrakty – dodał ekspert Polsatu Sport.

 

 

Trener Grbić w pomeczowej rozmowie z Polsatem Sport dyplomatycznie unikał odpowiedzi wprost na pytanie, czy w przyszłym sezonie nadal będzie prowadził drużynę z Kędzierzyna-Koźla.

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie