Puchar Billie Jean King: Finał nie odbędzie się w Budapeszcie

Tenis
Puchar Billie Jean King: Finał nie odbędzie się w Budapeszcie
fot. Cyfrasport
Finał Puchar Billie Jean King nie odbędzie się w Budapeszcie.

Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) poinformowała, że tegoroczny finałowy turniej Billie Jean King Cup (dawniej Puchar Federacji) nie odbędzie się w Laszlo Papp Arena w Budapeszcie. Poszukiwane jest nowe miasto-gospodarz.

W zawodach ma wziąć udział 12 kobiecych reprezentacji. Jak podają media, po dwukrotnym przełożeniu Billie Jean King Cup z powodu obostrzeń związanych z koronawirusem na Węgrzech, postanowiono zmienić lokalizację. Węgierscy organizatorzy stwierdzili, powołując się na względy bezpieczeństwa, że nie mają możliwości przeprowadzenia imprezy w Budapeszcie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Porażka Świątek w Madrycie. Liderka rankingu za mocna

 

Pierwsza edycja turnieju finałowego Pucharu Billie Jean King miała pierwotnie odbyć się w węgierskiej stolicy w kwietniu ubiegłego roku. Została przesunięta o 12 miesięcy z powodu pandemii. W obecnej sytuacji ITF musi znaleźć nowego organizatora.

 

Kilka tygodni temu odbyły się natomiast mecze barażowe, m.in. w Bytomiu Polska pokonała Brazylię 3:2 i awansowała do decydującej fazy kwalifikacji - o prawo gry w finałowych zawodach.

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie