Anioły UMK Toruń, czyli nowy klub Wilfredo Leona. Siatkarz współwłaścicielem

Siatkówka
Anioły UMK Toruń, czyli nowy klub Wilfredo Leona. Siatkarz współwłaścicielem
fot. CyfraSport
Wilfredo Leon

Anioły UMK Toruń - taką nazwę ma nowy klub na siatkarskiej mapie Polski. Twarzą toruńskiego projektu, jak również jednym z właścicieli klubu, jest zawodnik reprezentacji Polski Wilfredo Leon. - Moje marzenie to zbudowanie drużyny na takim wysokim poziomie, jak choćby ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - powiedział Leon.

We wtorek oficjalnie potwierdzono, że męski klub z Torunia wystartuje w rozgrywkach w sezonie 2021/2022. Już pierwszy sezon ma w założeniu przynieść awans do TAURON 1.Ligi - donosi Gazeta Pomorska. Najważniejsza w budowie drużyny ma być jednak cierpliwość.

 

ZOBACZ TEŻ: Sir Safety Perugia nie chce oddać Wilfredo Leona

 

Ekipa z Torunia swoje mecze ma rozgrywać w zmodernizowanej hali SP 28 na Skarpie. Prezesem i jednym z właścicieli będzie Karol Lejman. To jednak o innym udziałowcu mówi się najwięcej. W końcu mowa o jednym z najlepszych siatkarzy świata - Wilfredo Leonie.

 

- Moje marzenie to zbudowanie drużyny na takim wysokim poziomie, jak choćby ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Wierzę, że także Akademia urośnie bardzo wysoko, a w tym projekcie będzie pomagała mi moja żona Małgorzata. Czasy są trudne, ale mam nadzieję, że pandemia wkrótce się skończy i pokażemy, że mamy dużo do zrobienia - powiedział Leon.

 

Reprezentant Polski będzie firmował swoim nazwiskiem Akademię, w której szkolić się będzie młodsze pokolenia siatkarzy. W projekt zaangażowana jest również żona siatkarza Małgorzata, której osoba była kluczowa przy wyborze Torunia jako miejsca dla klubu i akademii.

 

 

Żona Leona pochodzi z Ciechocinka, a w przeszłości kończyła Liceum Akademickie w Toruniu. Małgorzata Leon ma znaleźć się we władzach Aniołów UMK Toruń.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze