UFC: Marcin Prachnio zmierzy się z Ike Villanuevą

Sporty walki
UFC: Marcin Prachnio zmierzy się z Ike Villanuevą
Fot. Polsat Sport
W ostatnim starciu Marcin Prachnio wypunktował Khalila Rountreego.

Marcin Prachnio (14-5, 10 KO, 1 SUB) poznał kolejnego rywala w UFC. Polak skrzyżuje rękawice z Ike Villanuevą (18-11, 15 KO) podczas UFC Fight Night 190 w Las Vegas. Gala odbędzie się 26 czerwca. Dla zawodnika z Warszawy będzie to piąty występ w największej organizacji MMA na świecie.

Obecny bilans 32-latka w UFC to 1-3. Przygodę z organizacją Dany White'a Prachnio rozpoczął od trzech porażek w pierwszych rundach. Często w takich przypadkach zawodnicy są zwalniani z UFC. Polak otrzymał jednak jeszcze jedną szansę. W styczniu na gali UFC 257 warszawiak zmierzył się z Khalilem Rountree'm (8-5, 5 KO). Po bardzo wyrównanym pojedynku sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo Prachniowi. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Oskar Piechota tłumaczy się po zawieszeniu. "Wziąłem go z premedytacją" 

 

 

Do kolejnego starcia z udziałem utytułowanego karateki dojdzie 26 czerwca na UFC Fight Night 190. Jego przeciwnikiem będzie Ike Villaneuva. "Hurricane Ike" w UFC stoczył dotąd trzy walki. Jego bilans to 1-2. W ostatnim występie zawodnik z Teksasu efektownie znokautował Viniciusa Moreirę (9-5, 1 KO, 8 SUB). 

 

W walce wieczoru gali UFC Fight Night 190 bój stoczą dwaj czołowi zawodnicy wagi ciężkiej. Naprzeciw siebie staną Ciryl Gane (8-0, 3 KO, 3 SUB) i Aleksander Volkov (33-8, 22 KO, 8 SUB). Niewykluczone, że to starcie wyłoni kolejnego pretendenta do mistrzowskiego tytułu w królewskiej kategorii wagowej. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie