Kwalifikacje do ME siatkarzy 2021: Białoruś - Portugalia. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Białoruś - Portugalia to mecz 1. kolejki eliminacji mistrzostw Europy siatkarzy. Faworytem są goście, choć nie można wykluczyć niespodzianki. Relacja i wynik na żywo Białoruś - Portugalia od godziny 16:00.

Oba zespoły, razem z Węgrami i Norwegią, wchodzą w skład grupy G. Pierwszy turniej kwalifikacyjny odbędzie się w Budapeszcie (7-9 maja), a drugi - w portugalskim Matosinhos (14-16 maja).

 

Zobacz także: Kwalifikacje do ME siatkarzy 2021: Transmisje TV, stream online

 

Faworytem piątkowego spotkania będą Portugalczycy, którzy jednak w ostatnim czasie nie zachwycają. Zaledwie jedno zwycięstwo w 15. meczach na pewno nie jest powodem do zachwytu.

 

Białoruś z kolei potrafiła wygrywać w ostatnim czasie z Finlandią, Turcją, Egiptem oraz Holandią. Piątkowy mecz na pewno przyniesie wiele emocji.

 

W mistrzostwach Europy siatkarzy zagrają 24 reprezentacje. Czechy, Estonia, Finlandia oraz Polska – jako gospodarze; Serbia, Słowenia, Francja, Rosja, Włochy, Ukraina, Niemcy i Belgia – jako czołowe drużyny ME 2019 miały zapewniony udział w turnieju finałowym bez eliminacji.

 

Pozostałe drużyny o awans do finałów ME 2021 rywalizują w kwalifikacjach. Przepustkę wywalczą zwycięzcy grup oraz pięć (z siedmiu) drużyn z drugich miejsc z najlepszym bilansem. Pierwszym zwycięzcą eliminacji była najlepsza ekipa grupy D – Łotwa. W grupie B triumfowała Bułgaria, a w grupie C – Turcja, a awans ma już zapewniony druga w stawce Macedonia Północna.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze