Nie tylko Nikola Grbić! Kolejny trener może opuścić klub PlusLigi

Siatkówka
Nie tylko Nikola Grbić! Kolejny trener może opuścić klub PlusLigi
fot. Cyfrasport
Czy Daniel Castellani w przyszłym sezonie nadal będzie trenerem Indykpolu AZS Olsztyn?

Tematem, który elektryzuje siatkarskich kibiców jest możliwość odejścia Nikoli Grbicia z Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle do Sir Safety Conad Perugia. Jak poinformował "Przegląd Sportowy", propozycję z zagranicznego klubu dostał też inny trener klubu PlusLigi – Daniel Castellani z Indykpolu AZS Olsztyn.

Grbić w grudniu przedłużył o dwa lata kontrakt z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Poprowadził kędzierzynian do triumfu w Lidze Mistrzów, ale już przed finałem pojawiły się plotki, o rozstaniu trenera z klubem i przenosinach do włoskiego Sir Safety Conad Perugia.

 

Zobacz także: Nikola Grbić o krok od Perugii? "To zrujnuje jego reputację"

 

Okazuje się, że Serb nie jest jedynym szkoleniowcem plusligowego klubu, który mimo ważnego kontraktu, chce opuścić polski klub. Jak poinformował "Przegląd Sportowy", atrakcyjną finansowo propozycję z zagranicznego klubu dostał Castellani z Indykpolu AZS Olsztyn.

 

60-letni argentyński szkoleniowiec olsztyńską ekipę prowadzi od 2020 roku. Podpisał już umowę z Indykpolem AZS na kolejny sezon. Zgłosiło się jednak do niego tureckie Fenerbahce Stambuł. Były selekcjoner reprezentacji Polski prowadził już tę drużynę dwukrotnie – w latach 2011–12 i 2013–15. Informacji tej nie chciał skomentować dyrektor sportowy Fenerbahce Dariusz Stanicki, a w Olsztynie nic nie wiedzą o ewentualnych planach Castellaniego.

Indykpol AZS ogłosił ostatnio, że po sezonie z klubem żegnają się: Damian Schulz, Wojciech Żaliński, Przemysław Stępień, Ruben Schott, Dmytro Teryomenko, Javier Concepcion, Remigiusz Kapica, Dawid Woch, Nikodem Wolański oraz Kamil Droszyński. Olsztyński klub zakończył miniony sezon PlusLigi na 10. miejscu.

WYNIKI MECZÓW PLUSLIGI

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie