Robert Taht nowym siatkarzem PGE Skry Bełchatów

Siatkówka
Robert Taht nowym siatkarzem PGE Skry Bełchatów
fot. Cyfrasport

PGE Skra Bełchatów zbroi się przed sezonem 2021/2022. Nowym przyjmującym tej drużyny został Robert Taht, który ostatnio występował w Asseco Resovii Rzeszów.

- Jestem bardzo podekscytowany, że dołączam do PGE Skry. Oczekiwania przed kolejnym sezonem są bardzo duże, tym bardziej, że będziemy mieli mocną drużynę. PlusLiga też stała się mocniejsza, wystarczy spojrzeć na poprzedni sezon. To teraz jedne z najsilniejszych rozgrywek siatkarskich na świecie. W Bełchatowie zawsze postawione są wysokie cele i naszym zadaniem będzie temu sprostać - powiedział reprezentant Estonii w rozmowie z oficjalną stroną internetową klubu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejny trener może opuścić PlusLigę

 

- Uważam, że Robert nie pokazał jeszcze do końca swoich możliwości. Zebrał już doświadczenie grając w polskiej lidze, po czym znalazł się we Włoszech. Tam również udowodnił swoje ogromne umiejętności. Wierzę, że będzie to duży impuls. Wiążemy z nim duże nadzieje. To gracz ultraofensywny ze świetną zagrywką. Wierzę, że będzie wzmocnieniem naszej drużyny w przyszłym sezonie - stwierdził prezes Konrad Piechocki.

 

W przeszłości w Bełchatowie grał inny Estończyk Renee Teppan. Jak się okazało, Taht podpytywał go o klub.

 

- Rozmawiałem z Renee o PGE Skrze, bo jesteśmy dobrymi przyjaciółmi. Pytałem go o wiele spraw, odpowiedział, że spędził w Bełchatowie dobry czas i wszystko mu się podobało. Uzyskałem same pozytywne informacje i utwierdziłem się w przekonaniu, że był to dobry wybór - zdradził.

 

Taht w przeszłości występował m.in. w Cuprum Lubin, Arkasie Izmir i Sir Safety Perugia. Sezon 2020/2021 spędził w Asseco Resovii Rzeszów.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie