Dariusz Szpakowski obchodzi 70. urodziny!

Piłka nożna
Dariusz Szpakowski obchodzi 70. urodziny!
fot. PAP
Dariusz Szpakowski obchodzi 70. urodziny!

Dariusz Szpakowski ma powody do świętowania. Legenda polskiego dziennikarstwa sportowego obchodzi w sobotę 70. urodziny.

Legendarny głos i nieśmiertelne cytaty - Szpakowski na stałe zapisał się w pamięci wszystkich sportowych kibiców. Jego komentarz przywołuje wspomnienia najważniejszych chwil reprezentacji Polski oraz Ligi Mistrzów.

 

Komentator i dziennikarz sportowy ma powód do świętowania. Mija 70 lat, od kiedy przyszedł na świat w Warszawie 15 maja 1951 roku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Oficjalnie! Krzysztof Piątek nie zagra na Euro!

 

Szpakowski komentuje wydarzenia sportowe w radiu i telewizji już od 1976 roku. Za swoje zasługi został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

W kierunku legendarnego komentatora wędrują życzenia. "70. urodziny to wzruszające wspomnienia dzieciństwa, zbyt szybko mijającej młodości i doświadczeń męskich minionych lat. Darkowi Szpakowskiemu serdecznie życzę zdrowia i szczęścia rodzinnego. Jako wybitny komentator nadal imponuj emocjonalną narracji i niech tak już zostanie..." - napisał na Twitterze jego wieloletni przyjaciel, Andrzej Strejlau.

 

Nadchodzące mistrzostwa Europy mają być pożegnalnym turniejem także dla Szpakowskiego. To właśnie on ma skomentować przynajmniej jeden z meczów Polaków oraz finał tegorocznego Euro.

 

Czytaj więcej na Interia.pl.

WG, Interia
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Walia - Finlandia. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie