Tokio 2020: Aleksandra Stach z olimpijską kwalifikacją w kajakarstwie górskim

Inne
Tokio 2020: Aleksandra Stach z olimpijską kwalifikacją w kajakarstwie górskim
fot. PAP
Aleksandra Stach z olimpijską kwalifikacją w kajakarstwie górskim.

Polska otrzymała prawo wystawienia swojej reprezentantki w konkurencji C1 kajakarstwa górskiego na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Miejsce to przypadnie Aleksandrze Stach, która wygrała wewnętrzne kwalifikacje.

Na niedawno zakończonych mistrzostwach Europy we włoskiej Ivrenie Stach zajęła 14. miejsce, a druga Polka – Klaudia Zwolińska była 18. Ten wynik nie zapewniał bezpośredniej kwalifikacji na igrzyska. Ponieważ federacja afrykańska zrezygnowała ze swojego miejsca w tej konkurencji, więc Międzynarodowa Federacja Kajakowa (ICF) przyznała je Polsce.

 

"Otrzymaliśmy już oficjalną decyzję w tej sprawie z ICF. Potwierdziliśmy naszą chęć startu i formalności zostały w ten sposób załatwione. Tym samym na igrzyskach w Tokio wystawimy reprezentantów we wszystkich konkurencjach, czyli K1 i C1 kobiet oraz mężczyzn" – powiedział wiceprezes PZKaj. Bogusław Popiela.

 

W Tokio wystartują więc w K1 Klaudia Zwolińska (Start Nowy Sącz) i Krzysztof Majerczak (Pieniny Szczawnica) oraz w C1 Aleksandra Stach (Krakowski Klub Kajakowy) i Grzegorz Hedwig (Start Nowy Sącz).

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aleksandra Stach (@stacha_canoe)

 

"Skład kadry na igrzyska został wyłoniony poprzez wewnętrzne kwalifikacje. Najbardziej zacięta rywalizacja była w K1 mężczyzn, gdzie Majerczak okazał się lepszy od tak doświadczonych zawodników jak Dariusz Popiela czy Mateusz Polaczyk. Celem minimum w Tokio będzie awans do finału w każdej konkurencji, ale liczymy też na medal. Wbrew pozorom na igrzyskach może być o to łatwiej niż na mistrzostwach świata czy Europy, gdyż każdy kraj może wystawić tylko jednego reprezentanta" – powiedział wiceprezes Popiela. 

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze