Didier Deschamps wyjaśnił, dlaczego powołał Benzemę. "Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności"

Piłka nożna
Didier Deschamps wyjaśnił, dlaczego powołał Benzemę. "Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności"
fot. PAP
Po prawie sześciu latach przerwy Karim Benzema wrócił do reprezentacji Francji.

Po prawie sześciu latach przerwy Karim Benzema wrócił do reprezentacji Francji. Trener Didier Deschamps wyjaśnił, dlaczego zdecydował się powołać gwiazdora na Euro 2020. - Reprezentacja Francji nie należy do mnie. Zdaję sobie jednak sprawę z odpowiedzialności, która na mnie spoczywa - powiedział cytowany przez portal meczyki.pl.

Ostatni raz w ekipie Trójkolorowych Benzema wystąpił w październiku 2015 roku. Od tamtej pory szkoleniowiec nie korzystał z usług gwiazdora Realu Madryt. Wpływ na to miało uwikłanie piłkarza w aferę związaną z szantażowaniem Mathieu Valbueny. Sprawa dotyczyła wejścia w posiadanie przez kilka osób sekstaśmy, którą piłkarz nagrał ze swoją partnerką.

 

Osoby związane ze śledztwem zdradziły, że Benzema przyznał się do próby załagodzenia sporu pomiędzy kolegą z kadry a znajomym z dzieciństwa, będącym w posiadaniu nagrania. Zdaniem śledczych piłkarz Realu próbował wymusić pieniądze, strasząc upublicznieniem nagrania.

 

- Dlaczego teraz powołałem Benzemę? Nie możemy cofnąć czasu. Najważniejsze są dziś i jutro. Spotkaliśmy się, długo rozmawialiśmy, później musiałem wszystko przemyśleć. Nie zdradzę, o czym rozmawialiśmy, ale obaj potrzebowaliśmy tego spotkania - stwierdził Deschamps.

 

ZOBACZ TAKŻE: Decyzje Bayernu Monachium skłonią Roberta Lewandowskiego do odejścia? Polakowi nie podoba się polityka klubu

 

Selekcjoner zdradził, że niejednokrotnie miał do czynienia z trudnymi sytuacjami, ale nigdy nie kierował się osobistymi urazami. - Reprezentacja Francji nie należy do mnie. Zdaję sobie jednak sprawę z odpowiedzialności, która na mnie spoczywa - powiedział. 

 

Powrót Benzemy do kadry wzbudził również ciekawość, czy wpłynie to na pozycję dotychczasowego lidera ofensywy Oliviera Giroud. 

 

- Czy powrót Benzemy zagraża pozycji Oliviera Giroud? Niekoniecznie. Obaj funkcjonowali razem w reprezentacji przez trzy lata. Zawsze jest jakaś rywalizacja - podsumował Deschamps.

 

 

W fazie grupowej Euro 2020 Francja zmierzy się kolejno z Niemcami, Węgrami i Portugalią. 

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Walia - Finlandia. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie