Mateusz Bieniek: W każdym meczu Ligi Narodów będziemy wychodzić na boisko po to, by wygrywać

Siatkówka
Mateusz Bieniek: W każdym meczu Ligi Narodów będziemy wychodzić na boisko po to, by wygrywać
fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Mateusz Bieniek przygotowuje się z reprezentacją Polski do startu w Lidze Narodów.

– Chcemy się dobrze zaprezentować w tych rozgrywkach. W każdym meczu będziemy wychodzić na boisko po to, by wygrywać – powiedział środkowy reprezentacji Polski Mateusz Bieniek. Polscy siatkarze 28 maja rozpoczną rywalizację w Lidze Narodów.

Reprezentacja Polski siatkarzy rozpoczęła sezon od towarzyskich starć z reprezentacją Belgii. Podopieczni trenera Vitala Heynena pewnie wygrali oba starcia, ale rywale przyjechali do Łodzi w mocno eksperymentalnym składzie.

 

Zobacz także: Terminarz meczów reprezentacji Polski siatkarzy w Lidze Narodów 2021

 

– Belgia przyjechała w niepełnym składzie i te spotkania były po to, by poczuć atmosferę meczu. Wiadomo, że poziom tych spotkań i poziom przeciwnika nie był specjalnie wysoki. Mamy jeszcze kilka dni przed wylotem do Włoch. Staramy się każdego dnia poprawiać naszą grę. Mam nadzieję, że będzie dobrze – powiedział Mateusz Bieniek.

 

– Mieliśmy trochę wolnego. Cieszymy się, że wróciliśmy do rozgrywek reprezentacyjnych. To super sprawa móc grać z najlepszymi. Przed nami sezon wyjątkowy, bo olimpijski. Mamy w nim swoje cele – przyznał środkowy reprezentacji Polski.

 

Pierwszą imprezą będzie Liga Narodów, która zostanie rozegrana we włoskim mieście Rimini od 28 maja do 27 czerwca. Drużyny zostaną skoszarowane w "bezpiecznej bańce". Polacy rozpoczną rywalizację od meczu z Włochami.

 

– Dla wszystkich drużyn, które zagrają w Tokio, priorytetem będą igrzyska. Drużyny, które nie awansowały na igrzyska, jak choćby Serbowie, wszystkie siły rzucą na Ligę Narodów. My chcemy się dobrze zaprezentować w tych rozgrywkach. W każdym meczu będziemy wychodzić na boisko po to, by wygrywać, choć dla nas priorytetem będą igrzyska – dodał Bieniek.

Rozmowa z Mateuszem Bieńkiem:

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie