Sylwester Kołecki: Zdaje sobie sprawę, że w najbliższej walce będzie trudniej niż w poprzednich

Sporty walki
Sylwester Kołecki: Zdaje sobie sprawę, że w najbliższej walce będzie trudniej niż w poprzednich
fot. Polsat Sport
Babilon MMA 22: Sylwester Kołecki - Konrad Konkel w karcie walk.

Wielkimi krokami zbliża się Babilon MMA 22. Już w sobotę 22 maja odbędzie się czwarta tegoroczna gala organizacji kierowanej przez Tomasza Babilońskiego i Przemysława Kroka. Jedną z walk będzie starcie Sylwestra Kołeckiego z Konradem Konkelem. - Życzyłbym sobie, żebym każdą walkę wygrywał tak szybko, jednak zdaję sobie sprawę, że nie będzie tak łatwo. Nie wiem, jak finalnie skończy się pojedynek, ale jestem dobrze przygotowany. Nie wykluczam walki na pełnym dystansie - stwierdził Kołecki.

Igor Marczak: Skąd decyzja, żeby zmienić dywizję i zawalczyć w wadze półciężkiej?

 

Sylwester Kołecki: Na co dzień ważę około 90 kilogramów, więc nie było to dla mnie wielkim wyzwaniem, aby zrzucić 5,5. Bez problemu zrobiłem wagę, a jeszcze przed ceremonią zjadłem śniadanie, dlatego myślę, że to dla mnie naturalna kategoria. Z moimi poprzednimi rywalami mogłem sobie pozwolić na ryzyko walki w wadze ciężkiej. Teraz wszedłem na inny poziom i już muszę być w swojej wadze.

 

ZOBACZ TAKŻE: Babilon MMA 22: Wyniki ważenia

 

Twoje dwa ostatnie pojedynki łącznie nie trwały nawet minuty. Nastawiasz się na szybką walkę, czy może będziesz chciał powalczyć dłużej, żeby złapać doświadczenie.

 

Oczywiście życzyłbym sobie, żebym każdą walkę wygrywał tak szybko, natomiast zdaję sobie sprawę, że w sobotę nie będzie tak łatwo. Nie wiem, jak finalnie skończy się pojedynek, ale jestem dobrze przygotowany. Nie wykluczam walki na pełnym dystansie. Moim atutem jest niewątpliwie eksplozywność i umiejętność skumulowania energii w odpowiednim czasie. Jeżeli nadarzy się ku temu okazja, to będę chciał skończyć walkę przed czasem.

 

Miałeś jeszcze jakieś oferty walki w wadze ciężkiej?

 

Nie wykluczam starć w tej kategorii. Na pewno nie o pas, bo tam musiałbym się mierzyć z zawodnikami nie na moim poziomie sportowym i gabarytowym. Miałem propozycję pojedynku, ale chcę się sprawdzić w wadze półciężkiej.

 

Cała rozmowa z Sylwestrem Kołeckim przed galą Babilon MMA 22 w załączonym materiale wideo.

 

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie