Paweł Fajdek zwyciężył w mityngu. Zabawny komentarz Polaka

Inne
Paweł Fajdek zwyciężył w mityngu. Zabawny komentarz Polaka
fot. Cyfrasport
Paweł Fajdek zwyciężył w mityngu w hiszpańskim Andujar.

"Wracamy na właściwe tory" - tak skomentował w mediach społecznościowych Paweł Fajdek swój sobotni wynik w mityngu w hiszpańskim Andujar - 81,62. "Nie tak źle jak na "dziadka" - dodał żartobliwie czterokrotny mistrz świata.

Fajdek zwyciężył w zawodach obejmując prowadzenie już w pierwszej serii rezultatem 81,61. W szóstej próbie poprawił ten wynik o centymetr. To najlepszy w tym roku wynik w Europie i drugi na świecie, po Amerykaninie Rydym Winklerze - 81,98.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mityng w Dessau-Rosslau. Pia Skrzyszowska blisko olimpijskiego minimum na 100 m ppł

 

Drugie miejsce w konkursie zajął kolejny polski młociarz - Wojciech Nowicki dwukrotnie przekraczając granicę 79 metrów - 79,35 i 79,54. Trzeci był Francuz Quentin Bigot poprawiając swój rekord życiowy wynikiem 78,99.

 

 

W konkursie pchnięcia kulą trzeci był Konrad Bukowiecki - 20,14 m. Zwyciężył reprezentant Portugalii - Tsanko Arnaudov - 20,23 m.

 

Wydarzeniem wieczoru była w Andujar znakomita próba Wenezuelki Yulimar Rojas - 15,43 w konkursie trójskoku. To drugi rezultat w historii tej konkurencji, ustępujący zaledwie o siedem centymetrów rekordowi świata Ukrainki Inesy Krawec z 1995 roku. Rojas jest "rówieśniczką" rekordu, urodziła się bowiem właśnie w 1995 roku.

NP, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze