Liga Narodów siatkarzy 2021: Wyniki meczów 2. kolejki

We włoskim Rimini trwa rywalizacja w Lidze Narodów siatkarzy 2021. Na sobotę zaplanowano osiem kolejnych spotkań, wśród nich takie siatkarskie hity jak Polska – Serbia i USA – Brazylia. Sprawdź wyniki meczów 2. kolejki Ligi Narodów.

Już pierwsze sobotnie spotkanie Niemcy – Francja przyniosło sporo emocji. Trzy pierwsze sety były bardzo wyrównane, w czwartym Trójkolorowi wygrali pewnie i doprowadzili do tie-breaka. W nim znów oglądaliśmy zaciętą walkę, zwieńczoną grą na przewagi. Rozstrzygnął ją skutecznym atakiem Barthelemy Chinenyeze (15:17). Francuzi, po ograniu Bułgarii na inaugurację, wygrali więc drugie spotkanie podczas VNL 2021.

Drugie zwycięstwo odnieśli również Rosjanie. W sobotę pokonali 3:1 Holandię, a w niedzielę w takim samym stosunku ograli Iran, prowadzony przez trenera Władimira Alekno. Warto jednak podkreślić, że kilku siatkarzy reprezentacja Iranu ma problemy zdrowotne i drużyna nie mogła zagrać w najmocniejszym składzie.

Konfrontację Holandii z Japonią również rozstrzygnął tie-break. Trzy pierwsze odsłony przyniosły wyrównaną walkę obu ekip, ale w czwartej wyraźną przewagę uzyskali siatkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni. Oni też zdecydowanie wygrali decydującą partię i odnieśli drugie zwycięstwo w turnieju.

Mecz Australia – Bułgaria nie miał wielkiej historii. Siatkarze reprezentacji Bułgarii mieli zdecydowaną przewagę i kontrolowali sytuację w końcówkach setów. Wygrali 3:0, dominując zwłaszcza w polu zagrywki (13–1 w asach serwisowych!).

W starciu mistrzów świata z mistrzami Europy Polska pokonała Serbię 3:1. Podopieczni trenera Vitala Heynena domionowali w bloku i w polu zagrywki. Aż 13 asów zaserwował Wilfredo Leon.

Drugą porażkę ponieśli gospodarze imprezy, którzy w Rimini grają w rezerwowym składzie. Po 0:3 z reprezentacją Polski, siatkarze Italii nie mieli wiele do powiedzenia w konfrontacji ze Słowenią. Dla Słoweńców to historyczna, pierwsza wygrana w VNL. Zamknęli mecz w trzech odsłonach, z seta na set mając coraz większą przewagę.

W ostatnim sobotnim meczu ekipa Stanów Zjednoczonych zmierzyła się z Brazylią. Siatkarze Canarinhos rozstrzygnęli to szlagierowe starcie w trzech setach i odnieśli drugie zwycięstwo na turnieju w Rimini.