Polska - Rosja: Skrót meczu (WIDEO)

Skrót meczu Polska - Rosja.

Reprezentacje Polski i Rosji rozegrały we wtorek towarzyski mecz we Wrocławiu. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Selekcjoner Paulo Sousa przy okazji sprawdził kilku zmienników. Zobaczcie skrót meczu Polska - Rosja.

Polska zaczęła mecz z Rosją bez Roberta Lewandowskiego i Wojciecha Szczęsnego, którego w bramce zastąpił Łukasz Fabiański, ale za to z debiutującym w reprezentacji Tymoteuszem Puchaczem. W ataku Paulo Sousa postawił na Karola Świderskiego i Jakuba Świerczoka. Ten drugi szybko spłacił kredyt zaufania, bo już w czwartej minucie trafił do siatki. Całą akcję zapoczątkował Mateusz Klich świetnym podaniem do Przemysława Frankowskiego. Ten źle przyjął piłkę, ale zdołał przytomnie zagrać do Świerczoka, który miał przed sobą już tylko pustą bramkę.

Z czasem spotkanie się wyrównało i rywale coraz częściej gościli w polu karnym Polaków. Zespół Stanisława Czerczesowa był coraz groźniejszy i w końcu udokumentował to golem. Aleksandr Gołowin zagrał na dalszy słupek, Puchacz nie zdążył za Wiaczesławem Karawajewem, który z bliska między nogami Fabiańskiego wpakował piłkę do siatki. Błąd lewego obrońcy polskiej drużyny był ewidentny, ale bramkarz West Hamu mógł się zachować lepiej.

W kolejnych fragmentach spotkania optyczną przewagę mieli Rosjanie, którzy potrafili zespół trenera Sousy zepchnąć do głębokiej defensywy, ale bliżsi zdobycia gola byli Polacy. Świerczok sprytnie chciał przelobować zza pola karnego Antona Szunina, ale trafił w poprzeczkę, a Klich niewiele pomylił się uderzając również zza szesnastki.

"Sborna" najlepszą okazję miała tuż przed przerwą, ale piłka zamiast w siatce wylądowała w rękach Fabiańskiego. Po zmianie stron tempo wyraźnie spadło. Rosjanie już tak łatwo nie przedostawali się w pobliże pole karnego Polaków, ale Biało-Czerwoni też mieli problemy z konstruowaniem ataków. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie.

Obaj selekcjonerzy zaczęli seryjnie dokonywać zmian. Okazji bramkowych jednak nie było. Sytuacja nie zmieniła się już do końcowego gwizdka. W ostatnich minutach obie ekipy sprawiały wrażenie zadowolonych z remisu. Piłkarze grali tak, aby nie zrobić sobie krzywdy i nie złapać kontuzji.