Stanisław Czerczesow: Bardzo miło zostałem przywitany przez polskich zawodników

Piłka nożna
Stanisław Czerczesow: Bardzo miło zostałem przywitany przez polskich zawodników
fot. Cyfrasport
Selekcjoner reprezentacji Rosji, Stanisław Czerczesow.

- Nie chcę oceniać polskiego zespołu, bo nie wiem, jakie były założenia trenera przed spotkaniem. Na pewno to bardzo silna drużyna, która dzisiaj nie mogła z różnych powodów skorzystać z kilku podstawowych zawodników. Momentu straty gola przez nas nie widziałem, bo akurat byłem odwrócony. Bardzo miło zostałem przywitany przez polskich zawodników, z którymi w przeszłości pracowałem - powiedział po towarzyskim meczu Polska - Rosja (1:1) selekcjoner reprezentacji Sbornej, Stanisław Czerczesow.

- Cele, jakie sobie założyliśmy przed meczem, zostały wykonane. Jestem zadowolony, że bardzo dobrze zareagowaliśmy na utratę gola i sami zaraz strzeliliśmy bramkę. Próbowaliśmy dzisiaj różnych rozwiązań i ustawień drużyny, dokonaliśmy sporo zmian już podczas meczu. Były momenty, kiedy przeważaliśmy, były momenty, kiedy Polacy przeważali. Ale przede wszystkim się cieszę, że po ciężkim okresie przygotowań, nasza gra wyglądała przyzwoicie. Bardzo ważne było też dla mnie dzisiaj, żeby żaden z zawodników nie odniósł kontuzji - wyznał były trener Legii Warszawa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie sprawdził się w Legii Warszawa, na Cyprze jest królem

 

- Graliśmy z Polską i do tej drużyny musieliśmy dobrać zawodników. Jak będziemy grać z Bułgarią, to dobierzemy odpowiednich zawodników do tej drużyny. Nie należy wyciągać wniosków z tego, że dzisiaj ktoś zagrał, a ktoś nie zagrał, albo wszedł z ławki. Nie chcę odpowiadać na pytanie, kto dzisiaj się spisał lepiej, a kto gorzej. Musimy na spokojnie przeanalizować ten mecz i wtedy dokonamy oceny. Mam jeszcze 50 minut, aby zastanowić się, kto pojedzie na mistrzostwa Europy. Powinienem do dzisiaj do północy podać zawodników, który pojadą na mistrzostwa, ale mamy prawo do 12 czerwca dokonać zmian - stwierdził selekcjoner reprezentacji Polski.

 

- Czekamy na polski zespół w Petersburgu i mamy nadzieję, że tamten stadion przyniesie Polakom szczęście - zakończył Czerczesow.

Skrót meczu Polska - Rosja:

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie