Roland Garros: Świątek - Peterson. O której godzinie? Kiedy mecz?

Tenis
Roland Garros: Świątek - Peterson. O której godzinie? Kiedy mecz?
fot. PAP
Iga Świątek i Rebecca Peterson zmierzą się w drugiej rundzie Roland Garros 2021.

Iga Świątek i Rebecca Peterson zmierzą się w drugiej rundzie Roland Garros 2021. Będzie to ich pierwszy pojedynek w historii. O której godzinie rozpocznie się mecz Świątek - Peterson? Kiedy odbędzie się mecz Świątek - Peterson?

Świątek rozpoczęła obronę tytułu na kortach Rolanda Garrosa, wygrywając z Kają Juvan 6:0, 7:5. O ile pierwszy set wygrała gładko, to w kolejnym Słowenka wysoko zawiesiła poprzeczkę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Serena Williams gra dalej

 

- Nigdy nie gra się łatwo przeciwko najlepszej przyjaciółce. Mam już w tym względzie pewne doświadczenie. Z innymi przyjaciółkami grałam jako juniorka. Starasz się zapomnieć o tej relacji na dwie godziny i skupić na grze. Wydaje mi się, że robię to całkiem dobrze. Dobrze mieć taką umiejętność. Starałam się traktować Kaję jak każdą inną rywalkę, bo kiedy jesteś na korcie, to nie możesz mieć w głowie myśli, które mogą osłabić twoją grę - zauważyła Świątek.

 

W drugiej rundzie rywalką polskiej tenisistki będzie Peterson. Szwedka, która zajmuje 60. miejsce w rankingu WTA, wyeliminowała wyżej notowaną Amerykankę Shelby Rogers, wygrywając 6:7, 7:6, 6:2. Warto podkreślić, że w drugim secie obroniła trzy piłki meczowe.

Roland Garros: Świątek - Peterson. O której godzinie? Kiedy mecz?

Świątek i Peterson zagrają jako czwarte na korcie Simonne-Mathieu. Mecz odbędzie się w czwartek około godziny 18:30.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie