Tokio 2020: Organizatorzy ponownie wykluczyli możliwość przełożenia igrzysk

Inne
Tokio 2020: Organizatorzy ponownie wykluczyli możliwość przełożenia igrzysk
fot. PAP

Szefowa komitetu organizacyjnego igrzysk w Tokio Seiko Hashimoto wykluczyła przełożenie po raz kolejny tej imprezy. To reakcja na rosnący w Japonii niepokój związany z przeprowadzeniem zawodów w czasie pandemii COVID-19.

Sondaże opinii publicznej, jak przypominają światowe agencje, konsekwentnie pokazują, że większość Japończyków chce, aby igrzyska zostały odwołane lub ponownie odłożone, po rocznym ich opóźnieniu z powodu kryzysu związanego z koronawirusem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Andrea Anastasi ma radę dla polskich kibiców przed IO w Tokio

 

Gazeta "Tokyo Shimbun" poinformowała w czwartek, że podobnie uważa większość rady miejskiej w Tokio.

 

Komitet organizacyjny igrzysk stanowczo wyklucza jednak taką możliwość.

 

- Nie możemy ponownie tego odkładać – powiedziała Hashimoto w wywiadzie dla "Nikkan Sports".

 

- Wierzę, że możliwość dla tych igrzysk jest w 100 procentach taka, iż je zorganizujemy. Jako komitet organizacyjny zobowiązujemy się i obiecujemy wszystkim sportowcom, że będziemy chronić ich zdrowie - dodała.

 

Wiadomo, że planowana na okres od 23 lipca do 8 sierpnia impreza odbędzie się bez zagranicznych fanów. Władze nie zdecydowały jeszcze, czy zezwolić na udział w igrzyskach japońskim kibicom.

 

Minister gospodarki Yasutoshi Nishimura stwierdził, że podekscytowani kibice, krzycząc i przytulając się, mogą stanowić ryzyko zakażenia.

 

Miasta, w których organizowane są szkolenia lub imprezy związane z igrzyskami, również coraz częściej wyrażają swój niepokój. Obawiają się, że odwiedzający mogą rozprzestrzeniać warianty wirusów i zużywać zasoby medyczne.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze