Liga Narodów siatkarzy 2021: Wyniki meczów 5. kolejki

Na piątek zaplanowano spotkania 5. kolejki VNL 2021. Tego dnia zostały rozegrane m.in. szlagierowe starcia Serbia – Francja i Polska – USA. Sprawdź wyniki meczów 5. kolejki Ligi Narodów siatkarzy.

Konfrontacja Argentyna – Słowenia zainaugurowała piątkowe zmagania. Słoweńcy potwierdzili wysoką formę i pewnie wygrali w trzech odsłonach. To już czwarte zwycięstwo tej reprezentacji podczas VNL 2021. Znacznie więcej emocji dostarczyło starcie Holandii z Niemcami. Oglądaliśmy zaciętą walkę, zwroty akcji i zwycięstwo Pomarańczowych w tie-breaku 15:13.

Japończycy zmagania w Rimini rozpoczęli od trzech zwycięstw, m.in. sensacyjnego 3:2 z Rosją. Teraz ponieśli drugą porażkę z rzędu. Po 1:3 z Serbią, nie mieli wiele do powiedzenia w meczu z reprezentacją Brazylii.

Serbowie przegrali dwa pierwsze sety spotkania z Francją, ale zdołali odwrócić losy tego starcia. Doprowadzili do tie-breaka, w którym błyskawicznie uzyskali wyraźną przewagę i spokojnie zmierzali po zwycięstwo (15:9).

Siatkarze Iranu wygrali z Włochami 3:1. Dwa pierwsze sety kończyły się rywalizacją na przewagi, w obu przypadkach wygraną przez Persów (26:24 i 29:27). Włosi przedłużyli mecz, ale w czwartej odsłonie znów górą byli podopieczni trenera Władimira Alekno. Mecz nie stał na imponującym poziomie – zwycięzcy popełnili 23 błędy własne, a przegrani aż 34.

Szlagierowo zapowiadające się starcie polskich siatkarzy z Amerykanami, spodziewanych emocji dostarczyło jedynie w trzecim secie. Polacy wygrali tę partię po zaciętej rywalizacji na przewagi 28:26. W dwóch pozostałych odsłonach mieli jednak zdecydowaną przewagę i zwyciężyli w trzech setach.

Rosja wygrała w trzech odsłonach z reprezentacją Australii. W kończącym piątkowe zmagania meczu Kanada pewnie pokonała Bułgarię 3:0.