Jan Błachowicz: Najbliższa walka nie odbędzie się 4 września

Sporty walki
Jan Błachowicz: Najbliższa walka nie odbędzie się 4 września
fot. Polsat Sport
Jan Błachowicz

Jan Błachowicz w drugiej walce w obronie mistrzowskiego pasa w wadze półciężkiej mieszanych sztuk walk miał zmierzyć się 4 września z Brazylijczykiem Gloverem Teixeirą. Jednak jak poinformował w piątek Polak, została ona przełożona. Nie jest jeszcze znany jej nowy termin.

- Ze względu na pandemię inna gala została przeniesiona na termin mojej walki. Dlatego ta z moim udziałem odbędzie się troszkę później - powiedział zawodnik podczas piątkowej konferencji prasowej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zwycięski debiut w MMA dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej w boksie

 

Jego zdaniem ta zmiana nie komplikuje jego przygotowań. Jest w treningu cały czas, zajęcia pod kątem najbliższej walki miały ruszyć w poniedziałek. Wobec zaistniałej sytuacji stanie się to później.

 

Bilans walki 41-letniego Teixeiry to 32 zwycięstwa i siedem porażek. Pas mistrzowski bez powodzenia próbował zdobyć już w 2014 roku. W kolejnych latach walczył ze zmiennym szczęściem, ale od 2019 roku może się pochwalić serią pięciu wygranych, z czego cztery pojedynki rozstrzygnął przed czasem.

 

W UFC 38-letni obecnie Błachowicz (28-8) występuje od 2014 roku. 27 września 2020 na gali UFC 253 w Abu Zabi zdobył wakujący tytuł mistrza federacji UFC w kategorii półciężkiej. Pokonał wówczas Amerykanina Dominicka Reyesa przez TKO w drugiej rundzie.

 

6 marca tego roku na gali UFC 259 w Las Vegas Polak obronił pas wygrywając jednogłośnie na punkty z niepokonanym do tamtego momentu mistrzem wagi średniej Nigeryjczykiem Israelem Adesanyą.

 

Zawodnik mieszka Warszawie, ale pochodzi z Cieszyna i nie zerwał związków z tym miastem. Teraz przyjechał do niego - jak to określił - w celach "prywatno-zawodowych".

 

Poinformował, że w jesienią powinna się odbyć premiera filmu z jego udziałem. Nie chciał zdradzić szczegółów. Przyznał jednak, że nie przez przypadek ma zrobione wspólne zdjęcie z reżyserem Patrykiem Vegą. 

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie