0:6 w dwa dni! Brazylia znów ograła Polskę w Rimini

W meczu 10. kolejki Ligi Narodów siatkarek Polska przegrała z Brazylią 0:3. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego poniosły siódmą porażkę na turnieju rozgrywanym w Rimini. W piątek podobnym wynikiem zakończyło się spotkanie siatkarzy – Brazylijczycy pokonali reprezentację Polski 3:0.

Brazylijki miały przewagę od początku premierowej partii (5:8). Skuteczniej prezentowały się w ataku, lepiej punktowały blokiem i popełniały mniej błędów. Polki miały też problemy z przyjęciem zagrywki. W środkowej części seta miały zdecydowaną przewagę (7:11, 9:16, 11:19). W końcówce reprezentantki Polski zerwały się do walki. Po asie serwisowym Katarzyny Wenerskiej było 18:23, a po chwili Gabi atakiem po prostej wywalczyła piłkę setową. Polki się nie poddały, dwa asy zaserwowała Magdalena Stysiak, ale za trzecim podejściem nadepnęła linię dziewiątego metra (22:25).

Niestety, w drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Siatkarki Canarinhos szybko wypracowały sobie przewagę (4:8), którą utrzymywały w dalszej części seta (8:14, 16:21). Nadal świetnie prezentowały się w bloku, jeden z nich dał im piłkę setową (18:24). Błąd reprezentantek Polski zakończył tę część meczu (20:25).

Trzecia odsłona rozpoczęła się obiecująco dla Polek (8:7). Biało-czerwone grały skuteczniej, poprawiły przyjęcie i wykorzystały błędy rywalek. W efekcie na drugiej przerwie miały dwa oczka zaliczki (16:14), a po niej Zuzanna Efimienko-Młotkowska popisała się asem serwisowym. Brazylijki odrobiły jednak straty. Wyrównana walka trwała do samego końca. Dwie decydujące akcje wygrały jednak reprezentantki Brazylii. Najpierw skutecznie zaatakowała Rosamaria Montibeller, a po chwili Fernanda Silva popisała się asem serwisowym (23:25).

Najwięcej punktów: Magdalena Stysiak (14), Malwina Smarzek (13) – Polska; Gabi (15), Tandara (14) – Brazylia. Brazylijki były skuteczniejsze w ataku, popełniały mniej błędów i lepiej punktowały blokiem (7–13); Polki zdobyły więcej punktów zagrywką (4–1).

Polska – Brazylia 0:3 (22:25, 20:25, 23:25)

Polska: Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Martyna Czyrniańska, Malwina Smarzek, Katarzyna Wenerska, Magdalena Stysiak, Klaudia Alagierska – Maria Stenzel (libero) oraz Zuzanna Górecka, Julia Nowicka, Olivia Różański. Trener: Jacek Nawrocki.
Brazylia: Tandara Caixeta, Ana Carolina Da Silva, Gabriela Braga Guimaraes, Fernanda Rodrigues, Caroline De Oliveira Saad Gattaz, Macris Fernanda Silva Carneiro – Camila Brait (libero) oraz Sheilla Castro De Paula Blassioli, Roberta Silva Ratzke. Trener: Jose Roberto Guimaraes.