Tauron Liga: Błażej Krzyształowicz odchodzi z Grot Budowlanych

Siatkówka
Tauron Liga: Błażej Krzyształowicz odchodzi z Grot Budowlanych
fot. Cyfrasport

Błażej Krzyształowicz nie będzie już trenerem siatkarek Grot Budowlanych Łódź. Szkoleniowiec rozstał się z łódzkim klubem po ośmiu latach współpracy, w tym pięciu w roli głównego trenera. W najbliższym czasie rozpocznie pracę w rosyjskim klubie Lokomotiw Kaliningrad.

Błażej Krzyształowicz związał się z Grot Budowlanymi Łódź w 2013 roku. Swoją karierę w klubie rozpoczął od objęcia posady statystyka. Następnie pełnił rolę asystenta trenera, a od sezonu 2016/17 piastował stanowisko pierwszego trenera zespołu i od tego momentu regularnie prowadził drużynę ku zwycięstwom. W premierowym sezonie swojej pracy, jako główny szkoleniowiec, zdobył pierwszy w historii klubu medal i to pod jego wodzą łódzka żeńska siatkówka wróciła na podium po 28 latach.

 

Zobacz także: Siatkarscy trenerzy z Polski ruszają w świat

 

Z Grot Budowlanymi zdobył dwa wicemistrzostwa i brązowy medal mistrzostw Polski, Puchar Polski 2018 oraz dwa Superpuchary Polski i Superpuchar PLS. W pierwszych w historii ligi rozgrywkach toczonych na boiskach plażowych wywalczył trzecie miejsce w PreZero Grand Prix.

 

Krzyształowicz wraz z Grot Budowlanymi Łódź rozegrał 275 meczów, w tym 188 jako pierwszy trener (Osiem sezonów w LSK – 216 spotkań, Puchar Polski – 22 meczów, Superpuchar Polski – 2 mecze, Superpuchar PLS – 1 mecz, PreZero Grand Prix – 5 meczów. Trzy sezony w Lidze Mistrzyń – 22 mecze, Puchar CEV – 6 meczów).

 

W sezonie 2021/22 Błażej Krzyształowicz nie poprowadzi Grot Budowlanych Łódź. Trener zdecydował się na wyjazd do Rosji i podejmie pracę w Lokomotiwie Kaliningrad.

 

– Jestem wdzięczny za czas spędzony w Łodzi. Tutaj dostałem szansę i zacząłem swoją pracę jako trener. Podziękowania za zaufanie ze strony Marcina Chudzika, które pozwoliło mi na prowadzenie zespołu przez tyle lat. Podziękowania również dla wszystkich, którzy tworzyli ten klub, organizowali go, przygotowywali halę - wielkie dzięki. Życzę jeszcze większych sukcesów niż te, które razem osiągnęliśmy, niech przyjdą jak najszybciej – powiedział Błażej Krzyształowicz.

 

 

– Bardzo dziękuję Błażejowi za te piękne osiem lat spędzonych w Grot Budowlanych Łódź. To były wspaniałe czasy dla łódzkiej siatkówki. Nie tylko ja, kibice ale i Łódź, jako miasto jesteśmy mu wdzięczni za powrót do siatkarskiej elity Polski. Życzę Błażejowi powodzenia w nowym klubie i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś nasze drogi ponowienie się zejdą – stwierdził prezes Marcin Chudzik.

RM, Polsat Sport, budowlanilodz.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie