Bundesliga: Silas Katompa Mvumpa ukarany za korzystanie z fałszywej tożsamości

Piłka nożna
Bundesliga: Silas Katompa Mvumpa ukarany za korzystanie z fałszywej tożsamości
Fot. PAP/EPA
Silas Wamangituka to tak naprawdę Silas Katompa Mvumpa.

Piłkarz VfB Stuttgart Silas Katompa Mvumpa, do niedawna znany jako Silas Wamangituka, został ukarany przez niemiecką federację trzymiesięczną dyskwalifikacją oraz grzywną w wysokości 30 tys. euro za posługiwanie się fałszywą tożsamością.

W ubiegłym tygodniu Mvumpa sam ujawnił swojemu klubowi, że jego nazwisko i data urodzenia są inne (przypada na rok wcześniej - 1998, a nie 1999). Zostały zmienione w przeszłości przez jego byłego agenta, który kontrolował go jako nastolatka.

 

ZOBACZ TAKŻE: Euro 2020: Najnowsze informacje ws. stanu zdrowia Eriksena

 

 

Napastnik powiedział klubowi, że żył w strachu, odkąd jako nastoletni zawodnik opuścił Demokratyczną Republikę Konga, aby grać dla francuskiego klubu niższej ligi - Ales.

 

"Było dla nas jasne i dla Silasa, że zostanie jakoś ukarany. Wzięto jednak pod uwagę szczególne okoliczności. Jesteśmy zadowoleni, że sprawa legalności gry Silasa jest już rozstrzygnięta" - powiedział dyrektor sportowy VfB Sven Mislintat.

 

Zawieszony będzie do 11 września. Sezon 2021/22 Bundesligi rozpocznie się 13 sierpnia.

 

Napastnik dołączył do niemieckiego klubu w 2019 roku z FC Paris. W ostatnim sezonie zdobył w Bundeslidze 11 bramek, będąc najlepszym strzelcem VfB.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie