Liga Narodów siatkarek: Polki walczyły, ale to za mało na USA. Porażka Biało-Czerwonych

Reprezentacja Polski siatkarek przegrała z USA.

Reprezentacja Polski przegrała 0:3 z USA w meczu 13. kolejki Ligi Narodów. W dwóch pierwszych setach Polki nawiązały równą walkę z wyżej notowanym przeciwnikiem, ulegając rywalkom dopiero po grze na przewagi.

Polki bardzo dobrze rozpoczęły pierwszy set od początku budując swoją przewagę. Biało-Czerwone wypracowały sobie nawet cztery punkty marginesu bezpieczeństwa, ale od stanu 14:10 nastąpił przełom w grze Amerykanek. Niepokonane w tegorocznej edycji siatkarki radziły sobie coraz lepiej, popełniały mniej błędów, aż doprowadziły do stanu 22:22. Wówczas do gry powróciły Polki walcząc na przewagi o zwycięstwo w pierwszej partii. W końcu od stanu 27:27 dwa punkty z rzędu zdobyły Amerykanki wygrywając pierwszego seta.

Druga partia to odmienny, znacznie bardziej wyrównany przebieg niż początek pierwszego. Amerykanki miały przewagę punktową, ale straciły ją w połowie seta. Polki doprowadziły do stanu 12:12, ale wówczas "drugi bieg" włączyły reprezentantki USA, które wygrywały już 20:16. W końcówce Polki znów nawiązały walkę doprowadzając do rezultatu 23:23, ale po długiej walce zwycięstwo odniosła ekipa z USA, która wygrała takim samym rezultatem - 27:27 - co w pierwszym secie.

Trzecia i jak się okazało ostatnia partia to całkowita dominacja Amerykanek. Polki nie potrafiły sobie poradzić z dobrze dysponowanymi skrzydłowymi USA, a dodatkowo popełniały sporo niewymuszonych błędów. Punkty seryjnie zdobywała Kimberly Hill, która nie znalazła godnej rywalki po drugiej stronie. W końcu to reprezentantki USA zakończyły to spotkanie przy stanie 25:14. Reprezentacja Polski, mimo równej walki w dwóch pierwszych partiach, nie znalazła remedium na świetną grę Amerykanek.

Polska - USA 0:3 (25:27, 25:27, 14:25)

Polska: Alagierska, Stysiak, Efimienko-Młotkowska, Łukasik, Smarzek, Wenerska, Stenzel (L) oraz Górecka, Czyrniańska, Nowicka

USA: Dixon, Hancock, Bartsch-Hackley, Hill, Akinradewo, Thompson, Wong-Orantes (L)