Oceny ekspertów po meczu Polska - USA. Są dwie "dwójki"!

Siatkówka
Oceny ekspertów po meczu Polska - USA. Są dwie "dwójki"!
Fot. PAP
Reprezentacja Polski siatkarek przegrała z USA.

Reprezentacja Polski przegrała 0:3 z USA w meczu 13. kolejki Ligi Narodów. W dwóch pierwszych setach Polki nawiązały równą walkę z wyżej notowanym przeciwnikiem, ulegając rywalkom dopiero po grze na przewagi. Jak występ polskich siatkarek ocenili eksperci Adrian Brzozowski i Maciej Jarosz?

Za nami mecz Polska - USA w Lidze Narodów siatkarek. Niestety, polskie zawodniczki uległy Amerykankom w trzech setach. Co na temat gry Biało-Czerwonych powiedzieli eksperci?

 

- Najwyższa nota dla Katarzyny Wenerskiej - 4,5. Gdy miała przyjęcie starała się urozmaicać granie, ale były momenty gdy szukała Magdaleny Stysiak. Przy dobrym przyjęciu środka nie brakowało, więc wyróżnijmy też środkowe. Po czwórce dla Klaudii Alagierskiej i Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej oraz czwórka dla Stysiak, za to że była liderką, miała kapitalne ataki. Fakt, że końcówka w pierwszym secie była średnia i została ustrzelona w przyjęciu, a trzeci set też był średni w jej wykonaniu, ale taki był ten set w wykonaniu całej drużyny - powiedział Adrian Brzozowski.


- Niestety Martyna Łukasik nie miała dobrych zawodów w ataku i przyjęciu, podobnie jak Malwina Smarzek. Graliśmy bez prawego skrzydła i bez jednej zawodniczki na lewym ataku. To niska ocena, bo dwie "dwójki", ale wracając do pierwszej partii trzeba analizować to co się dzieje na boisku. Można było wygrać pierwszy i drugi set. Aż się prosiło wycofać Malwinę Smarzek do przyjęcia, aby uniknąć strat bezpośrednich. Uważam, że to najlepsze dwa sety w wykonaniu naszej drużyny, mimo że przegrane. Wreszcie widzieliśmy drużynę walczącą o każdą piłkę, a tego oczekujemy od naszych dziewczyn - podsumował Maciej Jarosz.


Oceny ekspertów po meczu Polska - USA (0:3):


Katarzyna Wenerska: 4+

Klaudia Alagierska: 4
Zuzanna Efimienko-Młotkowska: 4
Malwina Smarzek: 2
Magdalena Stysiak: 4
Martyna Łukasik: 2
Maria Stenzel: 3
Monika Jagła: 3
Julia Nowicka: 3
Martyna Czyrniańska: 3

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie