PlusLiga: Dustin Watten siatkarzem LUK Politechniki Lublin

Siatkówka
PlusLiga: Dustin Watten siatkarzem LUK Politechniki Lublin
fot. Cyfrasport
Dustin Watten

Siatkarzem beniaminka ekstraklasy LUK Politechniki Lublin został Amerykanin Dustin Watten, zastępując na pozycji libero reprezentanta Serbii Nevena Majstorovica, który walnie przyczynił się do awansu lubelskiej drużyny.

34-letni absolwent Long Beach State University, to brązowy medalista mistrzostw świata sprzed trzech lat, zdobywca Pucharu Świata (2015) oraz mistrz Ameryki Południowej, Środkowej i Karaibów (2017). W pierwszej edycji Ligi Narodów w 2018 roku jako reprezentant USA zdobył brązowy medal, podobnie jak w Lidze Światowej 2015. W 2012 roku uznany najlepszym broniącym Pucharu Panamerykańskiego. Dwa lata temu będąc zawodnikiem Berlin Recyclingu Volleys został mistrzem Niemiec, a zanim trafił do Polski grał w Finlandii i Francji. Przez ostatnie dwa sezony występował w GKS Katowice, a jego pierwszym polskim klubem byli Czarni Radom. Teraz czeka go piąty sezon gry w PlusLidze.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mistrz Europy zostaje w PGE Skrze Bełchatów

 

- Jestem podekscytowany, że zostanę Koziołkiem! W swojej karierze miałem szansę przemierzyć cały świat i grać w wielu krajach, ale moim drugim domem jest Polska, dzięki miłości i oddaniu dla naszego cudownego sportu oraz wspaniałym siatkarzom. W Katowicach nauczyłem się, że dzięki zespołowości, profesjonalizmowi i charakterowi wszystko jest możliwe. Oferta z Lublina od razu mnie zainteresowała, jestem pod wrażeniem zaangażowania klubu w budowaniu drużyny pełnej mocnych charakterów. Szansa ponownej pracy z trenerem Daszkiewiczem, to dla mnie zaszczyt. Podobnie jak współtworzenie zespołu, który celuje w sprawienie mnóstwa niespodzianek w PlusLidze - powiedział amerykański broniący.

 

Wcześniej kontrakty na grę w LUK Politechnice podpisali: Bartosz Filipiak z bełchatowskiej Skry, Jan Nowakowski z GKS Katowice, występujący ostatnio w Serie A w Kieone Padwa Wojciech Włodarczyk, Szymon Gregorowicz (MKS Będzin) i mający szansę debiutu w ekstraklasie Szymon Bereza z pierwszoligowego KPS Siedlce.

 

Z dotychczasowej kadry, która wywalczyła swój historyczny awans do krajowej elity, na pozostanie w niej zdecydowali się: Grzegorz Pająk, Wojciech Sobala, Konrad Stajer, Szymon Romać, Jakub Wachnik i Jakub Peszko.

 

Z Lublinem żegna się natomiast Neven Majstorovic, deklarując, że na zawsze zostanie fanem klubu, z którym wywalczył awans do ekstraklasy.

 

- Rok, który spędziłem w Lublinie był dla mnie prawdziwie pięknym doświadczeniem. Cieszyliśmy się bardzo przyjazną atmosferą w drużynie i poza nią. To była wręcz rodzinna atmosfera. Nawiązałem tu wiele przyjaźni. Lublin zapisze się w sercach mojej żony i moim jako miasto, w którym przyszedł na świat nasz pierwszy syn Vukan. Ten klub ma we mnie oddanego fana na zawsze, życzę mu wszystkiego najlepszego - nie krył sentymentu serbski mistrz Europy żegnając się z Lublinem i kolegami.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie