Słynny siatkarz opuścił reprezentację przed ostatnimi meczami Ligi Narodów

Siatkówka
Słynny siatkarz opuścił reprezentację przed ostatnimi meczami Ligi Narodów
fot. Cyfrasport
Dmitrij Muserski z powodu urazu ręki nie zagra w ostatnich meczach Ligi Narodów.

Dmitrij Muserski opuścił reprezentację Rosji występującą w turnieju Ligi Narodów w Rimini. Jeden z czołowych siatkarzy Sbornej nie zagra w ostatnich meczach z powodu kontuzji ręki.

Jak poinformował portal sport.business-gazeta.ru Muserski pojechał do Moskwy, gdzie przejdzie dogłębne badania lekarskie. Po nich zapadnie decyzja, czy siatkarz będzie w stanie kontynuować przygotowania do igrzysk w Tokio. Uraz nękał 32-letniego zawodnika jeszcze przed rozpoczęciem Ligi Narodów. Kontuzja pogorszyła się po jednym z meczów tej imprezy.

 

Zobacz także: Hak a'la Muzaj!? Polski siatkarz wymyślił nowe zagranie (WIDEO)

 

Muserski w obecnej edycji Ligi Narodów występował zarówno na pozycji środkowego, jak i atakującego. Rozegrał 5 z 12 meczów – przeciwko USA (1 set, 2 punkty), Australii (3 sety, 13 punktów), Polsce (4 sety, 8 punktów), Francji (2 sety, 6 punktów) ) oraz Argentynie (2 sety, 10 punktów).

 

Mistrz olimpijski i bohater finałowego starcia z Brazylią w Londynie (2012), nie wystąpił na igrzyskach w Rio z powodu kontuzji kolana. W maju pojawiła się informacja, że Muserski podczas igrzysk w Tokio będzie występował na pozycji atakującego. Na tej pozycji w rosyjskiej kadrze na VNL 2021 znaleźli się również Maksim Michajłow i Wiktor Poletajew.

 

Po dwunastu kolejkach spotkań Rosja zajmowała czwarte miejsce z bilansem 8 zwycięstw – 4 porażki i rywalizuje o grę w półfinałach. W ostatnich meczach fazy grupowej zmierzy się z Niemcami (21 czerwca), Włochami (22 czerwca) oraz Brazylią (23 czerwca). Wcześniej ekipę Sbornej opuścił również przyjmujący Anton Siomyszew.

 

WYNIKI I TABELA LIGI NARODÓW SIATKARZY 2021

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie