UFC 265: Karolina Kowalkiewicz kontra Jessica Penne w karcie walk!

Sporty walki
UFC 265: Karolina Kowalkiewicz kontra Jessica Penne w karcie walk!
fot. UFC
UFC 265: Karolina Kowalkiewicz kontra Jessica Penne w karcie walk!

Karolina Kowalkiewicz (12-6, 1 KO, 2 SUB) wraca do oktagonu! Polka wystąpi na gali UFC 265, a jej rywalką będzie inna była pretendentka do tytułu kategorii słomkowej Jessica Penne (13-5, 2 KO, 7 SUB). Wydarzenie odbędzie się 7 sierpnia.

Ostatnie występy nie były dobre dla polskiej zawodniczki. Kowalkiewicz ma bowiem na koncie cztery porażki z rzędu. Przegrywała kolejno z Jessiką Andrade, Michelle Waterson, Alexą Grasso oraz Xiaonan Yan. Po tej ostatniej walce musiała długo pauzować przez kontuzję oka. W marcu 2020 roku wyglądało to bardzo źle, jednak teraz jest już znacznie lepiej. Tak przekonuje Kowalkiewicz, która od dawna szykowała się do powrotu do oktagonu.

 

Zobacz także: Jan Błachowicz: Najbliższa walka nie odbędzie się 4 września

 

Teraz wiemy już, że Polka powalczy 7 sierpnia. Jej rywalką będzie inna była pretendentka do pasa wagi słomkowej. Jessica Penne w kwietniu 2021 roku przerwała serię trzech kolejnych porażek (z Joanną Jędrzejczyk, wcześniej wspomnianą Andradę oraz Danielle Taylor). Niejednogłośne zwycięstwo z Lupitą Godinez było też powrotem do oktagonu po blisko czterech latach! 38-latka Amerykanka postanowiła pójść za ciosem, czego efektem jest właśnie starcie z Kowalkiewicz.

 


Obie zawodniczki od jakiegoś czasu są w treningu. Polka przygotowywała się m.in. z Jędrzejczyk.

 

Dojdzie do niego 7 sierpnia na gali UFC 265.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie