Joanna Wołosz nie zagra na mistrzostwach Europy!

Siatkówka
Joanna Wołosz nie zagra na mistrzostwach Europy!
fot. Cyfrasport
Joanna Wołosz.

Czołowa polska rozgrywająca Joanna Wołosz zdecydowała, że nie weźmie udziału w mistrzostwach Europy siatkarek, które odbędą się na przełomie sierpnia i września. Poinformował o tym selekcjoner reprezentacji kobiet Jacek Nawrocki.

Wołosz nie wystąpiła w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Polskie siatkarki uplasowały się dopiero na 11. miejscu, mając pięć zwycięstw i 10 porażek na koncie. Kibice wiązali nadzieje z powrotem czołowej rozgrywającej do kadry na zbliżające się ME. Ostatecznie podopieczne trenera Nawrockiego będą musiały poradzić sobie bez doświadczonej siatkarki.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mateusz Bieniek: Celem są igrzyska, ale...

 

- Rozmawialiśmy przed sezonem, ona jeszcze grała w swojej lidze i Lidze Mistrzyń. Powiedziała wtedy, że potrzebuje czasu na podjęcie decyzji. Podkreślała, że potrzebuje przerwy. Te dwa ostatnie sezony były dla niej bardzo trudne, zarówno pod względem obciążeń fizycznych, jak i pod względem zdrowotnym. Z powodów osobistych chciała mieć przerwę od reprezentacji i prosi też o zrozumienie takiej decyzji - wyjaśnił Nawrocki w rozmowie z Polską Siatkówką.

 

Za rozgrywającą bardzo wymagające ale i owocne sezony. W niedawno zakończonych rozgrywkach Wołosz wraz ze swoją ekipą Imoco Volley Conegliano wywalczyła mistrzostwo i Puchar Włoch oraz złoto Ligi Mistrzyń.

Jacek Nawrocki o decyzji Joanny Wołosz:

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie