Liga Narodów siatkarek: Reprezentacja USA awansowała do finału

Siatkówka
Liga Narodów siatkarek: Reprezentacja USA awansowała do finału
Fot. Polsat Sport
Reprezentacja USA siatkarek pewnie pokonała Turcję 3:0 w półfinale Ligi Narodów.

Reprezentacja USA siatkarek pewnie pokonała Turcję 3:0 w półfinale Ligi Narodów. Rywalem Amerykanek w wielkim finale będzie Brazylia, która w czwartek wygrała półfinałowe starcie z Japonią.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęły siatkarki z USA prowadząc 4:0. Turczynki szybko zniwelowały przewagę rywalek i doprowadziły do stanu 6:6. Obie ekipy równo walczyły o zwycięstwo w pierwszej partii, ale to Amerykanki odskoczyły na bezpieczną przewagę trzech punktów utrzymując ją praktycznie do samego końca. Turcji udało się jeszcze wywalczyć punkty przy 23:21, ale kolejne dwa punkty należały do USA.

 

ZOBACZ TAKŻE: Alexander Berger nowym przyjmującym Cerrad Enea Czarnych Radom


W drugim secie sporą przewagę miały Turczynki. W pewnym momencie rywalki USA prowadziły już 16:9, ale znów do gry, głównie dzięki Michelle Bartsch-Hackley i Jordan Larson, powróciły Amerykanki. Przewaga Turcji stopniała kompletnie przy stanie 22:22, a seria USA zatrzymała się dopiero na 24:22. Punkt zdobyły jeszcze Turczynki, ale ostatnie słowo należało do Amerykanek.

 


Trzecia partia to koncert w wykonaniu atakującej Andrei Drews. Amerykanka zdobyła aż sześć punktów. Swoje dołożyły również Bartsch-Hackley i Kelsey Robinson. Początkowo budowana przewaga USA stopniała przy stanie 11:11, a przebieg trzeciej partii wyrównał się. Dopiero od stanu 18:18 seryjnie punkty zdobywały Amerykanki, a przy stanie 24:20 w ataku pomyliła się Turczynka Hande Baladin. To oznaczało, że USA zagra w finale Ligi Narodów siatkarek z Brazylią.


USA - Turcja 3:0 (25:21, 25:23, 25:20)

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie