Liga Narodów. Brazylia - Francja. Relacja i wynik na żywo

W sobotę we włoskim Rimini rozpoczyna się turniej Final Four siatkarskiej Ligi Narodów. W pierwszym półfinale reprezentacja Brazylii zmierzy się z Francją. Relacja i wynik na żywo od godziny 11:30 na Polsatsport.pl.

Reprezentacja Brazylii zakończyła fazę zasadniczą Ligi Narodów na pierwszym miejscu. Drużyna prowadzona przez trenera Carlosa Schwanke odniosła 13 zwycięstw i poniosła tylko dwie porażki. W całych rozgrywkach zgromadziła 38 punktów - o jeden więcej niż zajmująca drugą pozycję w tabeli Polska.

Francja zakończyła fazę zasadniczą na czwartym miejscu z 34 punktami na koncie. Zespół Laurenta Tillie'a wygrał 11 spotkań, a cztery razy schodził z boiska pokonany.

Do bezpośredniego starcia obu drużyn doszło 3 czerwca w ramach czwartej kolejki Ligi Narodów. Reprezentacja Francji wygrała wówczas 3:0, choć pierwszy i trzeci set były niezwykle zacięte i stały na bardzo wysokim poziomie.

Premierowa odsłona starcia zakończyła się dopiero po 48 minutach gry, gdy wynik wynosił... 39:37 dla Francuzów. "Trójkolorowi" wygrali tę partię, choć ich rywale prowadzili już sześcioma punktami. 76 punktów w pierwszej części spotkania oznaczało drugi najdłuższy set w historii rozgrywek Ligi Narodów. Najdłuższym pozostaje druga partia z meczu Australia - Chiny z 16 czerwca 2018 roku, która zakończyła się wynikiem 41:39.

W drugiej części meczu z Brazylią Francuzi kontrolowali grę i wygrali 25:18, ale trzecia część spotkania znowu przyniosła niezwykłe emocje i zakończyła się wynikiem 30:28. Teraz Brazylijczycy mają znakomitą okazję, żeby wziąć rewanż za tę porażkę i awansować do finału Ligi Narodów, który jest zaplanowany na niedzielę 27 czerwca na godzinę 11:30. W drugim półfinale Ligi Narodów zobaczymy starcie reprezentacji Polski i Słowenii.

Relacja i wynik na żywo z meczu Brazylia - Francja od godziny 11:30 na Polsatsport.pl.