Mo Farah nie zamierza kończyć kariery, mimo że nie pojedzie do Tokio

Inne
Mo Farah nie zamierza kończyć kariery, mimo że nie pojedzie do Tokio
fot. Cyfrasport
Czterokrotny mistrz olimpijski Brytyjczyk Mo Farah.

Czterokrotny mistrz olimpijski Brytyjczyk Mo Farah, który nie zdobył kwalifikacji na igrzyska w Tokio, nie zamierza kończyć kariery. - Czuję, że nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa - przyznał 38-letni biegacz.

W czerwcu Farah dwukrotnie startował w zawodach na dystansie 10 000 m, najpierw w Birmingham, a kilka dni temu w Manchesterze, ale za każdym razem uzyskiwał gorszy czas (o 22 i 19 s) niż wymagane minimum olimpijskie.

 

- Jestem na takim etapie kariery, że czuję, iż nie powiedziałem ostatniego słowa. Wiem, że stać mnie na wyniki i nie zamierzam kończyć kariery w ten sposób. To dla mnie ciężkie chwile, ale zobaczycie jeszcze uśmiech na mojej twarzy - powiedział dla „TalkSport”.

 

ZOBACZ TAKŻE: Adam Kszczot zrezygnował z występu na IO w Tokio

 

Farah zdobył dwa złote medale olimpijskie na igrzyskach w Londynie (2012) i w Rio de Janeiro (2016) na dystansach 5 000 i 10 000 m. Potem zrobił sobie długą przerwę w biegach na stadionie i zaczął startować w półmaratonach i maratonach. W 2018 roku wygrał maraton w Chicago i jednocześnie ustanowił rekord Europy - 2:05.11.

 

- Oczywiście nic nie da się porównać do igrzysk. Są co cztery lata i kiedy przychodzi ta chwila (rywalizacji), trzeba ją wykorzystać. Realia są takie, że nie pojadę na olimpiadę i jestem w tej chwili bardzo zawiedziony, ale zamierzam wrócić i zrobić coś wielkiego. Jako sportowiec zawsze musisz robić następny krok, by zobaczyć, na co cię jeszcze stać - dodał.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie