Orkan Sochaczew wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski!

Orkan Sochaczew wygrał mecz o 3. miejsce ekstraligi rugby.

Orkan Sochaczew w sobotnim spotkaniu, którego stawką było trzecie miejsce ekstraligi rugby, pokonał Skrę Warszawa 17:0. Mecz rozegrano na terenie Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej w Warszawie.

W 14. minucie drużyna z Sochaczewa objęła prowadzenie 3:0 po celnym kopie z rzutu karnego Pitera Steenkampa. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy przyłożył Artur Fursenko, zaś Steenkamp nie miał problemu ze zdobyciem dwóch punktów (podwyższenie).

W drugich 40 minutach zawodnikom ze stolicy Polski nie udało się odrobić strat, za to rywale w 71. minucie przeprowadzili skuteczną akcję punktową.

Sędzia miał możliwość podejmowania decyzji dot. kontrowersyjnych sytuacji po ponownym obejrzeniu jej na monitorze, który został zainstalowany w pobliżu linii bocznej boiska. Skorzystał z tego w trakcie drugiej połowy.

W niedzielę odbędą się dwa ostatnie spotkania ekstraligi rugby w tym sezonie. W Sopocie o mistrzostwo Polski tamtejsze Ogniwo zagra z Master Pharm Rugby Łódź. Z kolei w Jarocinie odbędzie się baraż, którego stawką będzie prawo udziału w rozgrywkach elity w następnym sezonie. Ostatnia drużyna ekstraligi - miejscowa Sparta - zmierzy się z najlepszym zespołem pierwszej ligi, Posnanią Poznań.

Skra Warszawa - Orkan Sochaczew 0:17 (0:10)

Punkty: Piter Steenkamp 7, Artur Fursenko 5, Michał Szwarc 5 – Orkan Sochaczew.