PlusLiga: Nowy przyjmujący w GKS Katowice

Siatkówka
PlusLiga: Nowy przyjmujący w GKS Katowice
fot. GKS Katowice
Damian Kogut zagra w GKS Katowice.

Do drużyny GKS Katowice na sezon 2021/22 dołączył 24-letni przyjmujący Damian Kogut. Siatkarz reprezentował w ostatnich latach barwy klubu Exact System Norwid Częstochowa.

Nowy siatkarz GieKSy to wychowanek SKPS-u Dunajec Nowy Sącz, a także były zawodnik pierwszoligowego klubu Exact System Norwid Częstochowa, w którym występował nieprzerwanie od 2013 roku. Mierzący 191 centymetrów przyjmujący od kilku sezonów był czołową postacią klubu spod Jasnej Góry. W 32 meczach poprzedniej edycji Tauron 1. Ligi Kogut zdobył 462 punkty (398 atakiem + 38 blokiem + 26 zagrywką), a także cztery statuetki MVP.

 

Zobacz także: To on zastąpi Toniuttiego! ZAKSA ogłosiła transfer rozgrywającego

 

Znalazł się na trzecim miejscu w klasyfikacji najlepiej punktujących graczy sezonu, a ponadto w ligowych statystykach zajął pierwsze miejsce w rankingu przyjmujących (59,37%). Postawa Koguta pomogła Norwidowi w zajęciu na koniec sezonu 2020/21 piątej lokaty, najlepszej w historii klubu. W 2018 roku Damian Kogut zajął trzecie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski.

 

 

– Damian ma za sobą bardzo dobry sezon w Tauron 1. Lidze. W klasyfikacji przyjmujących zajął pierwsze miejsce, a wśród punktujących był na trzecim miejscu. Jest bardzo wszechstronny i właśnie zawodnika o takim profilu szukaliśmy. Jak pokazuje historia, GKS Katowice to Klub, który nie boi się sięgać po utalentowanych zawodników z niższej ligi. Ci siatkarze zazwyczaj robią postępy i bardzo dobrze prezentują się na najwyższym szczeblu rozgrywek. Jestem przekonany, że podobnie będzie w przypadku Damiana – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS Katowice Jakub Bochenek.

RM, Polsat Sport, siatkowka.gkskatowice.eu
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie