Tokio 2020. Rywale polskich siatkarzy ogłosili skład na igrzyska

Inne
Tokio 2020. Rywale polskich siatkarzy ogłosili skład na igrzyska
Fot. Cyfrasport
W meczach Polaków z Iranem zawsze iskrzyło. W 2019 roku stosunki między drużynami zrobiły się bardzo napięte.

Trener reprezentacji Iranu Władimir Alekno ogłosił 12-osobowy skład drużyny na igrzyska w Tokio. W irańskiej drużynie zagra dwóch zawodników z ligi polskiej - przyjmujący Skry Bełchatów Milad Ebadipour oraz przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn Meisam Salehi.

Atmosfera w irańskiej reprezentacji nie należy ostatnio do najlepszych. Drużyna zajęła dopiero 12. miejsce w Lidze Narodów z 5 zwycięstwami i aż 10 porażkami na koncie. Od teraz wiadomo już, kto będzie reprezentować tej kraj na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

 

Za ciekawostkę można uznać fakt, że Iran będzie mógł skorzystać w wielkiej imprezie z dwóch libero - Mahdi Marandi i Arman Salehi, co było możliwe dzięki rezygnacji z czwartego przyjmującego. Dwóch przyjmujących, których Alekno, zabiera na igrzyska w Tokio, jest zawodnikami Plusligi - to Milad Ebadipour ze Skry Bełchatów oraz Meisam Salehi z Indykpolu AZS Olsztyn.

 

ZOBACZ TAKŻE: Znamy skład reprezentacji Włoch w siatkówce na igrzyska w Tokio

 

Siatkarską reprezentację Iranu można uznać za jednego z najbardziej medialnych rywali Biało-Czerwonych. W meczach Polaków z Iranem zawsze iskrzyło, a po wywiadzie, którego w 2019 roku udzielił Michał Kubiak, nazywając ich "fatalnymi, złośliwymi i chamskimi ludźmi", stosunki naprawdę stały się bardzo napięte. Polski siatkarz został za to zawieszony przez PZPS na 6 meczów reprezentacji Polski.

 

Drużyna Vitala Heynena swoje pierwsze spotkanie na igrzyskach w Tokio rozegra właśnie z Iranem. Odbędzie się ono 24 lipca. Następnie Polacy zagrają z Włochami, Wenezuelą, Japonią oraz Kanadą.

 

Kadra Iranu na IO 2020 w Tokio:

 

Rozgrywający: Saeid Marouflakrani, Javad Karimisouchelmaei

 

Atakujący: Amir Ghafour, Saber Kazemi

 

Środkowi: Seyed Mohammad Mousavi, Masoud Gholami, Aliasghar Mojarad

 

Przyjmujący: Milad Ebadipour, Morteza Sharifi, Meisam Salehi,

 

Libero: Mahdi Marandi, Arman Salehi

MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie