ME U16: Polki rozpoczęły od porażki z Turcją

Kadra dziewcząt prowadzona przez Artura Wójcika od porażki z Turcją rozpoczęła mistrzostwa Europy U16. Kolejnymi rywalkami naszych młodych siatkarek w fazie grupowej będą jeszcze zawodniczki z Rosji, Węgier, Belgii i Czech.

W pierwszym secie brzemienna w skutkach była seria Turczynek po której polskie siatkarki przegrywały 13:20. Tak wysokich strat nie udało się już nadrobić. W drugiej partii po wyrównanej grze doszło do końcówki granej na przewagi. Polki miały dwie piłki setowe przy prowadzeniu 25:24 i 26:25. Niewykorzystane szansy zemściły się, gdy Turczynki zdobyły trzy punkty dzięki atakom Lizy Safronowej.

Trzeciego seta Polki zagrały dużo skuteczniej w ataku i bloku, w którym wygrały 5:0. Ostatni set był wyrównany do remisu po 8. Od tego momentu rywalki zdobywały punkty seriami i w efekcie wyraźnie wygrały tę partię i mecz.

Polska - Turcja 1:3 (22:25, 26:28, 25:18, 18:25)